Dlouhé kolony aut, zablokované příjezdové cesty zvyšují adrenalin v krvi mnoha přijíždějícím fanouškům.

Už v červnu tohoto roku by se jim však mělo ulevit.

„Zastupitelstvo města Prostějova schválilo u zimního stadionu výstavbu nového parkoviště," řekl náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

„Vedle toho zde vzniknou také nové komunikace a veřejné osvětlení, nezapomínáme ani na zeleň a vysadíme i nové stromy," doplnil Zdeněk Fišer.

Zhotovitelem stavby je zlínská pobočka firmy Eurovia CS, finanční náklady na celou akci jsou vyčísleny na bezmála osm miliónů korun.

„Nové parkoviště i další komunikace by měly být podle smlouvy hotové do konce června příštího roku," doplnil Zdeněk Fišer.

Stavba by do provozu neměla zasáhnout

Podle jeho slov se hned po Novém roce začne se zemními pracemi, protože je potřeba se zorientovat ve stávajících inženýrských sítích, které v místech stavby vedou.

O tom, že zimní stadion bude mít nové parkoviště, má samozřejmě informace i správce objektu Ivo Horák.

„Současné parkovací plochy, kterými disponujeme, jsou opravdu malé. Každý sem jezdí autem. Dospělí sem třeba vozí své děti bruslit, ale vážné dopravní problémy nastávají u hokejových zápasů," uvedl Ivo Horák s tím, že tehdy je celé okolí auty doslova obležené.

„Nové parkoviště pomůže dobré věci. Myslím si, že výstavba do stávajících odstavných ploch nijak nezasáhne a ani nebude klást na provoz okolo stadionu zvýšené nároky," doplnil správce.

Přijdu o nervy ještě před zápasem

Podle svých předchozích vyjádření vítá stavbu parkoviště i ředitel autobusové divize firmy FTL Jiří Hloch.

„Místem jezdí naše pravidelná linka městské hromadné dopravy číslo 19. Jsou zde dva dopravní pruhy, ale v době zápasu se v tom jednom pravidelně parkuje, a to našim řidičům působí různé problémy mimo jiné i s chodci," uvedl Jiří Hloch.

Dobré rozhodnutí radnice chválí i Prostějované.

„Máte pravdu, já na hokejové zápasy jezdím na stadion autem. Vždycky si říkám, že už to neudělám, ale nakonec spěchám, a potom při dopravních zácpách málem přijdu o nervy ještě před zápasem," uvedl se smíchem Pavel Kostka z Prostějova.