Odpolední start obstará výstava. Ta bude veřejnosti k dispozici od 15 hodin a v předzahrádce připomene historii a odbornou činnost hvězdárny.

"Jsme moc rádi, že u nás vystoupí skupina ÚDIF, tedy Úžasné divadlo fyziky, které předvede mnoho zajímavých fyzikálních pokusů. Start představení je v 18 hodin, vyvrcholením prvního dne oslav pak bude promítání dobrodružného sci-fi filmu Interstellar, který připravujeme spolu s kinem Metro70," uvedla Iveta Fréharová z Astronomického oddělení muzea s tím, že vstupné je po celý den zdarma. Promítání filmu Interstellar začne ve 21 hodin.

V rámci sobotního programu dojde i na vyhodnocení soutěže Staň se hvězdářem, která odstartovala už se začátkem června. "Od 13 do 17 hodin za námi mohou přijít s vyplněnými úkoly, účastníky odměníme hvězdářským certifikátem," doplnila Iveta Fréharová.

Druhým dnem oslav výročí pak bude sobota 21. srpna, opět se bude promítat pod širým nebem, k vidění budou ale i obří modely Země a Měsíce a jednu ze stěn budovy hvězdárny ozdobí v rámci Street art festivalu i velkoplošná malba. (zv)