Na místě se již rozjely přípravné práce. Na první pohled jsou viditelné vykopané základy některých budoucích staveb, hromady vysekaných křovin a probíhá úprava areálu pro stavební účely.

Dění na pozemcích v uplynulých dnech obhlížel i cyklista Petr Křeček z Prostějova.

„Co to ti čerchmanti pocajtští tady asi chystají,“ mrmlal si pod vousy ze sedla svého Olpranu, když si pročítal na plotě cedulku se stavebním povolením.

Mohl se dovědět, že dochází k rekonstrukci objektů v areálu. „Cože? Budou se tu rekreovat a školit,“ reagoval, když jsem se s ním dal do řeči. „Ale jo, i to je potřeba,“ dodal Petr Křeček.

Přesnější informace o probíhající investici následně poskytla Deníku Jitka Dolejšová, vedoucí oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

„ V uvedené lokalitě probíhá rekonstrukce bývalého školicího a rekreačního střediska na budoucí účelové zařízení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, v němž budou probíhat školení, porady a rekreace,“ prozradila Dolejšová s tím, že v současnosti je rozjetá první etapa, která by měla být dokončena na konci příštího roku.

„V jejím rámci by mělo být proinvestováno přibližně 65 milionů korun,“ dodala Dolejšová.

Prostějovská revoluce
Oslavte 30. výročí Sametu se Spolkem Proti zapomnění. Akcí chystá dost
Obchodní akademie slavila s grácií
Prostějovská obchodka slavila 125 let, s grácií. Podívejte se
Čepičatka jehličnanová
Místo lysohlávek těžká otrava. Pozor na čepičatky, jsou smrtelné a rostou!