Na místě se již rozjely přípravné práce. Na první pohled jsou viditelné vykopané základy některých budoucích staveb, hromady vysekaných křovin a probíhá úprava areálu pro stavební účely.

Dění na pozemcích v uplynulých dnech obhlížel i cyklista Petr Křeček z Prostějova.

„Co to ti čerchmanti pocajtští tady asi chystají,“ mrmlal si pod vousy ze sedla svého Olpranu, když si pročítal na plotě cedulku se stavebním povolením.

Mohl se dovědět, že dochází k rekonstrukci objektů v areálu. „Cože? Budou se tu rekreovat a školit,“ reagoval, když jsem se s ním dal do řeči. „Ale jo, i to je potřeba,“ dodal Petr Křeček.

Přesnější informace o probíhající investici následně poskytla Deníku Jitka Dolejšová, vedoucí oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

„ V uvedené lokalitě probíhá rekonstrukce bývalého školicího a rekreačního střediska na budoucí účelové zařízení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, v němž budou probíhat školení, porady a rekreace,“ prozradila Dolejšová s tím, že v současnosti je rozjetá první etapa, která by měla být dokončena na konci příštího roku.

„V jejím rámci by mělo být proinvestováno přibližně 65 milionů korun,“ dodala Dolejšová.