Autobusy zdraví nespočet českých vlajek.

"Nové fasády trafostanic ve městě postupně získávají neotřelou podobu. Klasická bílá omítka dostává barevnou geometrickou vizáž. Autory nového pojetí vzhledu trafostanic jsou studenti, kteří se designem hodlají zabývat také po studiu střední školy," uvedl k tématu 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Originální Street art trafostanice v Janáčkově ulici mají na svědomí studenti Střední školy designu a módy.

Fanoušci? Desátý počin

Desátým dílem je vyzdobena kostka v Okružní ulici. Jedná se o završení ročního úsilí prostějovských hokejových fanoušků.

"Chtěli jsme desítku zakončit něčím krásným a neobyčejným. Předlouho jsme tápali, prakticky celou koronavirovou sezónu 2020/2021 stála jednání o vhodných zdech na mrtvém bodě. Až se přece jen v květnu začínají hýbat ledy a rodí se graffiti s tématikou Legionářů," informují Fans of Prostějov 1913 na svém webu.

Celkově se na deseti kresbách na území města podílelo sedmadvacet fanoušků, kteří přiložili ruku k dílu ve svém volném čase a bez nároku na odměnu.

"Naším cílem nebyla jen propagace milovaného klubu, ale také zkrášlení pouličního prostoru Prostějova, který snad nyní vypadá zase o něco lépe, než tomu bylo před rokem touto dobou," uzavírají umělci z hokejového kotle.