"Výstavbu této cyklostezky už plánujeme od roku 2015. Jde o úsek, který naváže na stávající cyklostezku z Prostějova," informuje Jaroslav Peška, starosta Mostkovic, na jejichž katastru se nová trasa pro cyklisty a chodce buduje.

"Investorem celé stavby je obec Mostkovice. Původní rozpočet byl sedm milionů korun. Nakonec se nám přihlásilo devatenáct firem a vysoutěžili jsme projekt za 4,7 milionů korun," doplnil mostkovický starosta.

V současnosti je už hotová většina zemních prací, kterým padlo za oběť několik stromů a ostatních dřevin.

"Práce pokračují podle předem stanoveného časového harmonogramu. Do začátku letošních prázdnin by měla být cyklostezka v provozu," komentuje Jaroslav Peška.

Kudy na kole až k přehradě? Tady je plán

Nový úsek cyklostezky by měl v budoucnu navazovat na plánované propojení se současně budovanou stezkou okolo plumlovské přehrady.

"Teoreticky by se mělo pokračovat v příštím roce. Musíme ještě získat povolení na vyřešení přejezd panelovky na Ohrozim a následně Prostějovské u sokolovny," říká dále starosta Peška.

Trasa pro cyklisty by tedy v budoucnu měla vést přes Mlýnský náhon okolo mostkovické sokolovny směrem k autokempu.

"Mlýnský náhon by měl být zatrubněn, v ulicích U hřiště, Paloučky, Jižní a Pod lesem se na stávající silnice přimalují oddělující pruhy. Vyústění u autokempu by pak navedlo cyklisty přes hráz přehrady na aktuálně budovanou cyklostezku směr Plumlov," uzavírá Jaroslav Peška.