„Děti jsou nadšené. Mohly si ozkoušet práci hasičů, zjistily třeba, jak je jejich přilba těžká," učitelka řekla Sylvia Wildová.

Děti během návštěvy u hasičů využily i možnosti vylézt si na požárnické auto. Také se však mohly poptat hasičů, na co chtěly.

Hlavní zábavu však nakonec našly jinde. Na stříkání hasičskou hadicí na cíl se totiž stály rovnou fronty.

„K tomuhle se staví hodně pozitivně, je zde zkrátka voda. Pár se jich tu zastavuje dokonce několikrát," řekl hasič Josef Nedělník. Zdůraznil však, že případní zájemci o hasičské povolání z řad dětí to nebudou mít úplně lehké.

„Dneska je minimem přinejmenším maturita, musí se tedy dobře učit. Samozřejmostí pak je fyzická zdatnost," prozradil k dětem, které si společně s učiteli našly cestu do hasičské stanice.

Do ní nakonec dorazily školní výpravy nejen z Prostějova, ale také z obcí v okolí. Také v Určicích či v Horním Štěpánově tak po škole budou děti vyprávět doma, co všechno se od hasičů naučily.

Samotný Den otevřených dveří pak byl podle ředitele stanice Jozefa Nováka poněkud akčnější, než se plánovalo.

„Děti zažily také ostrý výjezd dvou aut. Startovala odsud během jejich pobytu záchranka a také jedno naše auto. Jeho posádka spěchala k otevření bytu, kde zachraňovali starou paní," informoval Jozef Novák.

„Dneska jsme pro návštěvníky měli nachystané také auto záchranářů, kteří se k nám přidali. Také jsme vysouvali třicetimetrový žebřík," řekl pak ještě k programu akce, na níž si cestu jen během dopoledne našlo přinejmenším čtyři sta dětí.