"Ve středu po 21 hodině jsme přijali na lince tísňového volání oznámení ženy, že postrádá svého tchána. Ten si ráno vyrazil na houby do lesa k obci Alojzov na elektrickém vozíku a doposud se nevrátil," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Akce skončila pozitivním výsledkem, muž se bez újmy na zdraví našel.

Invalidní muž v seniorském věku neměl u sebe ani mobilní telefon, prostřednictvím kterého by se mohl kontaktovat s rodinou, pro případ, že by nastala nějaká nepředvídatelná situace. Na základě tohoto oznámení se hned rozjelo pátrání v obcích Alojzov, Seloutky, Dětkovice a Určice a v jejím okolí.

Pohádkový les v kempu Žralok v Plumlově
Kam o víkendu? Do pohádkového lesa, na dožatou či řadu velkých oslav

V akci psovod i vrtulník

"Do pátrání se mimo policistů, psovoda zapojil i známý pohřešovaného, který věděl o místech, kam pohřešovaný chodil na houby. Pátrání bylo ale bezvýsledné. Do pátrací akce byla proto nasazena i letecká služba PČR a vrtulník s termovizí propátrával okolí," popisovala Miluše Zajícová.

"S jeho pomocí se podařilo identifikovat místo, kde by se muž mohl nacházet. Na označené místo policisty z vrtulníku se vydal psovod se psem Inkem a dalším kolegou, kteří na uvedeném místě pohřešovaného muže nalezli," dodala mluvčí Zajícová.

Operní večer na náměstí TGM v Prostějově
Prostějovským náměstím se linula opera, přišly si ji vychutnat stovky lidí

Čekal na záchranu, pak vyrazil pěšky domů

Z výpovědi seniora vyplynulo, že se mu v lese pokazil invalidní vozík a on zůstal na místě a čekal, zda někdo nepůjde kolem, aby mu zprostředkoval pomoc. Bohužel se tak nestalo a tak se v nočních hodinách vydal pěšky domů.

"Pohřešovaný naštěstí neutrpěl žádné zranění a v ranních hodinách byl předán rodině. Invalidní vozík posléze dohledali a majiteli předali hasiči z SDH Určice, kteří asistovali u přestřižení řetězu na závoře, abychom se k pohřešovanému mohli dostat," uzavřela Miluše Zajícová.

Houbaření na Drahanské vrchovině - 15. 8. 2019
Rostou! Pošlete nám fotky vašich úlovků, tvoříme zde na webu společnou galerii