Rekonstrukci totiž padla a oběť část zeleně, především alej sakur. S tím se někteří lidé nechtěli smířit.

„K tomu, jak se v Tylově ulici zachází se zelení, mám jednoznačně negativní postoj," řekla Petra Píchalová.

"Stále každý rok krásně kvetly. Tvrzení, že mají sakury určitou životnost jsem nikde na internetu nenašla," sdělila krátce po poražení stromů bývalá obyvatelka ulice.

Naopak lidé po projití opravené ulice konečnou podobu chválí.

„Změny vítám, znamenají konec problémů s parkováním. Uvidíme, jak teď bude vypadat provoz v ulici. Pokácených stromů je mi samozřejmě líto, protože byly krásné, ale z velké části došlo k nahrazené zeleně," sdělila Ivona Krátká.

Proti nové podobě Tylovy ulice není ani Zdeňka Přichystalová. „Líbí se mi, tedy až na plánovaný kruhový objezd. To mohla vymyslet jen hlava, která nepřemýšlí," vyjádřila se.

Naráží tak na skutečnost, že úpravám v lokalitě není ještě konec.

„K vybudování kruhového objezdu dojde až v příštím roce, letos už se to nestihne. Zatím je tak ukončená pouze první etapa revitalizace," prozradila mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová.

Řád v parkování

Ta také shrnula, jaké práce v Tylově ulici proběhly.

„Došlo k vybudování komunikace o ploše dvanáct set metrů čtverečních, vzniku téměř stovky parkovacích míst včetně pěti pro nepohyblivé lidi. Dále se opravil chodník, veřejné osvětlení a upravila zeleň včetně vysázení keřů a stromů," vypočítala.

Podle stavbyvedoucího Františka Kunce předělávání Tylovy ulice neprovázely žádné větší komplikace.

„V rámci možností se drobné problémy řešily hned na místě. Nic závažnějšího se neobjevilo," uvedl a zároveň porovnal dřívější a současný stav ulice.

„Udělal se řád v parkování. To dřívější, podélné, bylo nebezpečnější, protože lidé vystupovali z aut do vozovky. Celá ulice navíc dostala nový nádech," uvedl.