„Jsme jediným cirkusem v České republice, který má bílého tygra," potvrdil majitel cirkusu Erik Berousek a dodal, že cirkus vlastní celkem pět tygrů.

„Máme i tygra sibiřského, ussurijského či bengálského. Bílého tygra jsme si přivezli ze Španělska, ostatní tygři pochází z Francie a Belgie," uvedl Erik Berousek a dodal, že součástí zvířecího osazenstva jsou i aligátoři, poníci, velbloudi či lamy.

Specialitou této rodiny, která ji proslavila, je však drezúra medvědů.

„Jsme hlavně medvědáři a ještě minulý rok jsme show s medvědy dělali. Letos je však diváci neuvidí, protože jsou na představení už moc staří," vysvětlil Erik Berousek.

Zároveň dodal, že drezúra medvědů je daleko obtížnější, než je například výcvik tygrů.

„Tygři dělají v manéži přirozené věci a naučíte je na povel, zatímco u medvědů je to daleko složitější," vysvětlil Erik Berousek, který se drezúře zvířat věnuje už od malička.

„Díval jsem se na tatínka, když cvičil zvířata, a učil jsem se od něj. Drezúra hodně záleží na charakteru zvířat. Chováme pět tygrů a každý z nich má jiný charakter. Když ale výcviku i zvířatům člověk rozumí, dokáže udělat za půl roku skvělou show. Pro zvířata musí být drezúra hrou, a ne tréninkem," vysvětlil Erik Berousek a doplnil, že s výcvikem je nejlepší začít co nejdříve.

„Začínáme v době, kdy má tygr zhruba čtyři až pět měsíců. Když máte tygra, kterého vychováváte na flašku, bere vás spíše jako rodinu. My jsme bílého tygra koupili jako půlročního, takže k nám má jiný vztah a bere nás spíš jako trenéry," vysvětlil majitel cirkusu.

Představení na louce naproti Intersparu na Plumlovské ulici potrvají až do neděle. Kromě drezúry bengálských a sibiřských tygrů či vzácného bílého tygra se můžete těšit i na drezúru velbloudů, lam a fríských koní, jízdu divokých opic na nejmenších ponících, krokodýlí show či drezúru kačen, kterou předvede pes Elvis.

Vystoupení začínají ve všední den v sedmnáct hodin, v sobotu v patnáct hodin a v neděli od jedenácti hodin.