„Souběžně s Týdnem knihoven jsme totiž spustili další knižní bazar. Výměna knih, kteří jedni vyřadili z domácí knihovničky a druzí si je s potěšením odnášejí domů, je dlouhodobě oblíbená a naše knihovna této spontánní aktivitě čtenářů v podstatě jen poskytuje zázemí," říká ředitel prostějovské knihovny Aleš Procházka.

Těch, kteří se chodí ptát, kdy zase bazar knih bude, je prý velmi mnoho.

„Lidem je líto dávat knížky do sběru. Nabízejí je do knihovny během celého roku a současně se zajímají o výprodej našich starých titulů. Knižní bazary děláme dvakrát do roka a bývá tady šrumec," podotýká Procházka s tím, že ten současný potrvá až do konce října. Knihy si z přepravek vyskládaných v knihovně mohou čtenáři odnést samozřejmě zdarma. Loni touto dobou v nich přibývaly další a další tak dlouho, že bazar bylo nutné o týden prodloužit.

Pokud jde o další program aktuálního Týdne knihoven, tak ve středu se v podkrovním sále sejdou lidé, které zajímá grafologie.

„Přednáška Nadi Žondrové je seznámí se základy psychologie písma. Získají přehled o grafologických znacích, jejich významech a seznámí se současně s jednou z cest k sebepoznání," přiblížil ředitel knihovny, kde se následující den, to znamená ve čtvrtek uskuteční další pravidelná poradna pro spotřebitele. Člověk z olomoucké pobočky Sdružení obrany spotřebitelů vždy řeší konkrétní problémy příchozích. (das)