"Jsme čtyři hlavní organizátoři. Samozřejmě že celek tvoří hlavně ti, kteří sem přijdou vystavovat. Za ty roky už je ani nemusíme oslovovat a hlásí se sami,“ říká hlava celé akce, tvorovická místostarostka Ludmila Hýblová, přičemž jí prsty hbitě splétají vrbové proutky do pomlázky.

„Výzdoby sálu se ujali manželé Vojtkovi. Říkám, že jsou to naši hlavní zdobiči,“ pochvaluje si své pomocníky.

Vystavované zboží bylo nejen pro potěchu oka, ale i ke koupi. Ti šikovnější si mohli zkusit uplést pomlázku, ale rychlosti pletení místostarostky se nikdo nevyrovnal.

„Jak dlouho trvá uplést pomlázku? Nevím, ale dneska už jsem jich upletla určitě víc jak deset za hodinu,“ směje se místostarostka a předává hotovou pomlázku Dominikovi Majerovi.

„Jako první vymrskám sestřičku Elenku. Každé Velikonoce ji tak s taťkou budíme,“ odpovídá Dominik na dotaz Deníku, na kom vyzkouší kvalitu výrobku.

Okolo šestnácté hodiny se sál zcela zaplnil a na pódium nastoupil Tvorováček. Jeho zakladatelkou, choreografkou, uměleckou vedoucí a vlastně jedinou dospělou členkou je Hana Švehlová. Pásmo inspirované jarem střídaly dětské písničky, básničky a tanečky.

Svým libozvučným hlasem Hana Švehlová děti spolehlivě vedla a na nervozitu nebo trému nebylo ani pomyšlení. A tak Tvorováček sklidil potlesk diváků nejen za svůj výkon, ale i za kreativní improvizaci svého nejmladšího člena. Jablko nepadlo daleko od stromu, malým komikem nebyl nikdo jiný, než Ladik Švehla.

Autorka: ADÉLA PALÍŠKOVÁ