Jedinou možností, jak se trochu pobavit, bylo vyrazit do okolí, například na Plumlovský zámek, kde se konalo několik koncertů a divadelní představení. Podle prostějovského zastupitele Josefa Augustina by se vedení města mělo zamyslet nad tím, jak vzkřísit skomírající turistický ruch.

„Jedním z center prostějovské kultury by se mohl stát prostějovský zámek. Ten by zvýšil atraktivitu Prostějova a zároveň by k nám lákal turisty,“ poznamenal Augustin. „Také bychom měli nabízet daleko více informačních služeb, jako to dělají turistická centra jinde,“ dodal.
Třeba prostějovskou radnici si letos přišlo prohlédnout podstatně méně lidí než vloni.

„Minulý rok jsme měli přes prázdniny kolem tří set návštěvníků, letos pouze stovku,“ uvedla vedoucí informačního centra prostějovského městského úřadu Soňa Provazová. Nezabrala přitom ani nová jazyková služba pro zahraniční turisty.

„Pro zahraniční návštěvníky jsou už několik měsíců k dispozici sluchátka s anglickou verzí prohlídky. Všichni si pak na webových stránkách města mohou najít virtuální prohlídku Prostějova, kde jsou tři zastavení. Konkrétně na náměstí T. G. Masaryka, v obřadní síni radnice a v Národním domě,“ uvedla mluvčí městského úřadu Jana Gáborová.

„Zvažujeme, že bychom virtuální prohlídku ještě rozšířili,“ dodala Jana Gáborová s tím, že v informačním centru radnice se dá koupit relativně nové DVD, které seznamuje zájemce s pamětihodnostmi Prostějova. Namluvené je v české, anglické a německé verzi.