Rocková kapela, kterou proslavily hity Pravda víťazí, Žeravé znamenie osudu, Láska, drž ma nad hladinou či Šlabikár, vznikla okolo roku 1982. Za svojí existenci vydala Tublatanka jedenáct řadových alb a nyní přichází po jedenácti letech s novou deskou. Pro ni současná podoba kapely ve složení Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser připravila čtrnáct nových písní.

Ilustrační foto
Policie pátrá po dvou ženách a dvou mužích z Prostějovska. Neviděli jste je

"U příležitosti této novinky a zároveň výročí 40 let tato trojice vyráží na první opravdové turné po České republice pod názvem ´Dobrí priatelia´!" prozradil Martin Tichopádek z pořádající agentury Topkoncerty.

Zdroj: Youtube

Jubilující skupina objede na podzim třináct měst napříč Českou republikou. Jako speciální host na všech koncertech turné vystoupí Argema. Ta shodou okolností dosáhla stejného milníku tento rok.

Populární slovenská skupina Tublatanka rozparádila českobudějovické Výstaviště.Zdroj: Petr Tibitanzl"Pro turné plánuje kapela i její host speciální playlisty, strhující show se speciální scénou, efekty a hlavě neopakovatelný hudební zážitek. Vždyť půjde o první plnohodnotné turné v tak bohaté historii kapely a spojení prezentace nového alba s kulatým výročím," doplňuje Tichopádek.

Předprodej na turné probíhá v síti Ticketstream, pro Forum Karlín v sítích Ticketmaster a Ticketportal. Na stránkách kapely si můžete objednat speciální promo balíček vstupenky a nového alba. Více informací hledejte na www.tublatanka.sk.

Volné vstupenky na prostějovský koncert mohou vyhrát i čtenáři Prostějovského deníku. Redakce má k dispozici 4 volné vstupenky. Stačí jen správně odpovědět na níže položenou otázku a mít štěstí.

OTÁZKA: Jak se jmenovalo první album Tublatanky?
Správné odpovědi zasílejte na e-mail: zdenek.vyslouzil@denik.cz do předmětu uvádět TUBLATANKA. K odpovědi i celé jméno a adresu.
Uzávěrka soutěže je ve středu 18. října 2023 do 18 hodin.

Československá hudební legenda Tublatanka slaví 40 let na scéně a jednou ze zastávek narozeninového turné bude i Prostějov. Foto: TopkoncertyČeskoslovenská hudební legenda Tublatanka slaví 40 let na scéně a jednou ze zastávek narozeninového turné bude i Prostějov. Foto: TopkoncertyZdroj: Deník/VLP Externista

DOBRÍ PRIATELIA TOUR 2023, TERMÍNY A MÍSTA
20.10. Prostějov
21.10. Havlíčkův Brod
27.10. Most
28.10. Liberec
3.11. Zlín
4.11. Znojmo
10.11. Brno
28.11. Praha
30.11. Ostrava