Potřebných lidí stále přibývá.

"Tříkrálová sbírka není jen o penězích. Hlavně se jedná o pomoc potřebným, kterých bohužel vinou současné doby stále přibývá. My jim chceme poskytnout možnost, aby si alespoň zachovali lidskost," komentuje poslání sbírky František Hynek, ředitel Charity Prostějov.

Více než dvě stovky kasiček.

"Letošní sbírka je na tom o něco lépe než v předešlém roce. Můžeme koledovat a i když někteří zůstali u stacionárních pokladniček, tak už máme k dnešnímu dni zapečetěných přes dvě stě pokladniček," informoval o situaci v regionu Vít Forbelský, koordinátor Tříkrálové sbírky na Prostějovsku s tím, že pokladničky budou k dispozici v kostelích a také přímo v informačním centru prostějovského magistrátu.

"Možné je přispívat i formou on-line, kde si přímo na stránkách www.trikralovasbirka.cz, lze vybrat přímo konkrétní město či obec, které chce dárce přispět," vysvětluje Forbelský.

V loňském roce činil výtěžek Tříkrálové sbírky na Prostějovsku 513 110 korun. Na severozápadě regionu, který spravuje Charita Konice se vybralo 314 519 korun. Tříkrálová sbírka trvá do neděle 16. ledna 2022.