Koledování zakázané není.

"Na rozdíl od minulého roku, není letos koledování zakázané. Koledníci ale budou muset dodržovat přísná hygienická nařízení. Je možné klasicky koledovat za použití respirátorů a desinfekce, dodržení vzdáleností, nevstupování do domácností a vynechání společných akcí pro koledníky," informuje Vít Forbelský, koordinátor Tříkrálové sbírky na Prostějovsku.

Kasičky budou v kostelích a na úřadech.

"Vzhledem k výše uvedenému rozmístíme stacionární pokladničky do kostelů a na obecní úřady. Možné je přispívat i formou on-line, kde si přímo na stránkách www.trikralovasbirka.cz, lze vybrat přímo konkrétní město či obec, které chce dárce přispět," vysvětluje Forbelský.

Chodit se bude ve Vrahovicích nebo Brodku u Prostějova.

"Přímo v Prostějově se nám přihlásila skupina koledníků z Vrahovic. Dále máme nahlášeny skupiny z Brodku u Prostějova, Nezamyslic nebo Dobromilic. Předpokládáme, že se seznam bude postupně rozšiřovat," uzavírá koordinátor z Charity Prostějov.

V loňském roce činil výtěžek Tříkrálové sbírky na Prostějovsku 513 110 korun. Na severozápadě regionu, který spravuje Charita Konice se vybralo 314 519 korun. Tříkrálová sbírka trvá do neděle 16. ledna 2022.