„Přijali jsme tři nové pracovníky se zrakovým postižením, kteří se věnují digitalizaci médií," uvedl Radek Halák ze sociální firmy, která je doplňkovou činností TyfloCentra, jenž pomáhá těžce zrakově i jinak postiženým občanům.
Lidé z úřadu práce, kteří mají zrakový hendikep, zde získají uplatnění minimálně do konce července. „Pokud se nám podaří získat další finance z Evropského sociálního fondu, je zde šance na prodloužení smluv," vysvětlil Radek Halák.
Chráněná dílna
Pomoct tělesně či mentálně handicapovaným s nalezením práce se snaží i družstvo Senza, které v Prostějově provozuje chráněné dílny.
„Založili jsme je před dvanácti lety jako vůbec jedno z prvních družstev tohoto typu v republice," nechala se slyšet předsedkyně představenstva Renata Čekalová. V chráněných dílnách v současné době pracuje téměř čtyřicet klientů s různými druhy postižení. „Máme zde vývařovnu i s jídelnou, prádelnu s mandlovnou a univerzální dílnu, kde provádíme různé kompletace výrobků a podobné práce. Novým střediskem je také třídírna textilu," doplnila Renata Čekalová. (ham)