Skupinky Tříkrálových koledníků budou během nadcházejícího i příštího víkendu procházet ulicemi většiny měst a obcí Olomouckého kraje a vybírat peníze na charitativní projekty v regionech i v zahraničí.

Delegace se zpěvem a kytarou dorazila kolem v pátek kolem půl desáté totiž dorazila i na prostějovskou radnici. A to v podobě tří králů, ředitele místní charity Františka Hynka a také velblouda.

Jejich cíl byl jasný - pracovna primátora. Už pětiletá tradice tentokrát připadla na Františka Juru. Ten tři krále přivítal, pohostil a navrch přidal do kasičky tisíc korun.

"Charity si za to, co dělá, vážím. Co se pak týká tradic, ty mám moc rád. A i tuhle hodlám dodržovat," řekl o setkání na radnici a zároveň o přispění do sbírky primátor.

Podívejte se také: Setkání Tří králů s primátorem

Fotogalerie: Tříkrálová sbírka na prostějovské radnici 2019

Tříkrálová sbírka se letos odehraje už podvacáté. Jen na Prostějovsku se při ní loni vybralo přes 1,5 milionu korun. Celorepublikově pak 115 milionů.

"Pokladniček je letos v regionu přes 250. Těší nás pak, že ti, co původně chodili jako králové, se po letech stali vedoucími skupinek," pochvaluje si František Hynek.

Výtěžek získaný Charitou Prostějov pak poputuje tradičně potřebným. I když jen část těm na Prostějovsku. "

Šedesát procent zůstane zde a mělo by pomoci při získání tréninkového bytu navazujícího na domov v ulici Daliborka. Zbytek peněz půjde na humanitární účely," vysvětlil František Hynek.

Sbírka začíná 5. ledna, kdy bude moci tři krále potkat třeba v Němčicích nad Hanou či v Prostějově. Skupinky koledníků pak ale mohou být k zastižení až do 15. ledna.