Řemeslníci, řezníci nebo perníkáři, ti všichni nebudou muset letos platit. Důvodem je koronavirová nákaza, která komplikuje nejen běžný život ale také podnikání. Prostějovští radní proto ve vztahu k letošnímu vánočnímu jarmarku přistoupili k opatření, které trhovcům finančně uleví za pronájmy stánků.

„Zcela nedávno jsme informovali o výši nájemného za užívání dřevěných prodejních stánků a výši poplatku za službu, a to právo přenechání prostoru pro umístění mobilního stánku v rámci prostějovského vánočního jarmarku konaného v roce 2020. Nyní jsme se rozhodli pomoci trhovcům a nájemné snižujeme,“ uvedl primátor František Jura.

„Vzhledem k aktuálním vládním opatřením a vyhlášeným nouzovým stavem je zcela logické, že jakákoli pomoc se hodí, a proto se nájemné za užívání dřevěných prodejních stánků pro letošní prodej zboží nebude vybírat,“ doplnil 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

„Letošní vánoční trhy i oslavy budou skutečně jiné. Výzdoba náměstí bude tradiční, ale prodej při vánočním jarmarku bude omezen. Proto věříme, že tento bonus bude pro trhovce atraktivní. Zda se vše podaří, bude v konečném důsledku záležet na pondělním rozhodnutí vlády o možném rozvolňování opatření,“ uzavřela náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Sleva na nájemném by se netýkala prodejců stánků s alkoholem.