Kvůli chybějící hloubkové kanalizaci lidé nemají zájem ani o stavební pozemky v části Báchurky.

„Zatím jsme prodali jen jeden pozemek. Tlačí nás, že zde není hloubková kanalizace. Veškeré inženýrské sítě jsou ale u parcel zabudovány," posteskl si z nepříznivé situace starosta obce Jiří Porteš.

Ačkoli jsou na hranici každé parcely vyvedeny přípojky na vodu, plyn a elektřinu, nikdo nemá zájem mít na pozemku žumpu.

Ptení o čističku a vybudování hloubkové kanalizace usiluje delší dobu, nyní čeká na výzvu dotačních titulů, aktuálně má ale například připravený projekt na sportoviště za školou, které přijde na patnáct milionů, a bude sloužit nejen školákům, ale i všem obyvatelům obce.

Ve Ptení se tak budou radovat na nových tenisových kurtech, hřišti na nohejbal nebo novém oválu. Do konce října obec vymění polovinu veřejného osvětlení ve směru od Ptenského Dvorka a plánuje obnovit dětské hřiště v Holubicích, projekt je ale vytvořen třeba i na nové parkoviště u ptenského hřbitova a zkrátka nepřijde ani ptenská mateřinka.

„Podaly jsme žádost na zateplení mateřské školy, to znamená zateplení obvodových zdí, stropů a výměna oken," podal starosta důkaz, že ve Ptení nezapomínají ani na ty nejmenší. Pro celkovou revitalizaci obce, která by Ptení snad umožnila i účast v soutěži Vesnice roku, je ale kanalizace nezbytná.

„Jak budeme mít kanalizaci, dojde na celkovou revitalizaci obce, tedy opravu komunikací, výsadbu zeleně, jinak chodníky se snažíme opravovat průběžně," vzkazuje občanům Ptení Jiří Porteš.