Osvědčený scénář s průvodem okolo rynku. "Jak je zvykem, začne masopustní veselí průvodem okolo rynku. Chybět nebude tradiční masopustní kejklování, herci, komedianti, pohádky a samozřejmě spousta dobrot včetně polévky za kačku," přiblížila 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS).

S noži v ruce se bude opět ohánět řezník Krkovička

"Program, který má úspěch není třeba měnit. Prostějovský masopust je právě takovou akcí, při které se lidé dobře baví a také nají," dodává náměstkyně.


Nahrává se anketa ...

Vyhlášená je prdelačka za kačku

"Ta nesmí chybět. Je to má nejoblíbenější polévka, kterou si kupuji a majoránkou a česnekem dochucuji každý týden," uzavírá Sokolová.

Tradice masopustu byla v Prostějově založena v roce 2016 a s výjimkou roku 2021, kdy se neuskutečnila z důvodu covidové pandemie, láká každoročně do centra města tisíce lidí.

Masopust v Prostějově
KDY: sobota 10. února, od 10 do 16 hodin
KDE: Náměstí T. G. Masaryka, Prostějov
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Vidět na vlastní oči pravou zabijačku, poslechnout si vyprávění o starých zvycích a zaskotačit si na dobovou hudbu. Prostějovský masopust nabízí vedle spousty zábavy i spoustu dobrého jídla a neopakovatelných zážitků.

close Oblíbený a populární masopust se v Prostějově uskuteční 10. února 2024. Zdroj: Magistrát města Prostějova info Zdroj: Deník/VLP Externista zoom_in