V sobotu dopoledne vyrazili řidiči svých dvoutaktních miláčků na spanilou jízdu po severní části okresu. Někteří však přece jen zůstali v kempu. Jeden ze strojů, které zůstaly stát na parkovišti budil dojem, že s jeho koly není něco v pořádku. „Ale naopak. je to speciálně upravený závodní podvozek, proto jsou kola tak šikmo,“ vysvětlil Kamil Zámrský z Želatovic u Přerova. Na trasu nevyjel především kvůli špatným cestám.

Podvozek ale není jedinou úpravou, kterou na svém voze provedl. „Je také vylepšený motor, má přímé sání a upravený karburátor,“ vyprávěl nadšenec.

Ostatně nebyl sám, kdo na svém voze provádí různá vylepšení. Ta byla nejlépe vidět, či spíše slyšet, při hromadném startu. Tu a tam pod plastovou kapotou burácel závodní čtyřtaktní motor, jiný nadšenec se místo klaxonu zase vybavil lodní sirénou nebo dokonce zvonkem od tramvaje.

Na travnaté ploše kempu vytvořili nadšenci siluetu trabantu ze svých automobilů. A to dokonce s pohyblivými koly. „Rozevřeme deštníky, zařadíme jedničku a chodíme stále dokola,“ dirigoval herce živého obrazu muž s megafonem. A lidé ukrytí pod černými paraplaty opravdu vytvořili při pohledu shora iluzi otáčejících se pneumatik.