Letos se jím stane dvanáct metrů vysoký smrk pichlavý, který roste v prostějovské ulici Dr. Horáka. Město se pro strom rozhodlo i z důvodu žádosti obyvatel přilehlého domu, kteří jej chtěli skácet kvůli stínění.

„Strom je krásně rostlý, má ideální výšku a na náměstí bude vypadat báječně. Jeho instalace proběhne v pondělí 25. listopadu a zdobit se pak bude v průběhu tří následujících dní. Strom bude jako každý rok umístěn v betonovém základu. Montáž betléma včetně zvoničky začne úterkem a skončí ve čtvrtek, aby vše bylo připraveno na páteční rozsvěcování vánočního stromu," uvedla pro Deník náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Jaké bude mít jméno?

Loňský historicky prvně pojmenovaný vánoční strom darovaný manželským párem z Vrahovic, se pyšnil hned dvěma jmény: Charlotta-Sněhulka I. O tom, jak se bude jmenovat smrk pichlavý, jste mohli rozhodnout v anketě do pondělí 18. listopadu.

„V anketě evidujeme dvaapadesát přihlášených jmen,“ doplnila Sokolová.

Vítězné jméno, které strom ponese, bude odtajněno těsně před rozsvěcováním stromečku, které je naplánováno na pátek 29. listopadu od 17 hodin. Autor vítězného návrhu pak společně s vedením města a zpěvačkou Ilonou Csákovou strom rozsvítí.

Smrk pichlavý zatím vyčkává

Smrk prozatím poklidně roste před bytovým domem v ulici Dr. Horáka, proto se na něj Deník zeptal i jednoho ze zdejších obyvatel.

„Strom je to pěkně rostlý, myslím, že bude nádhernou ozdobou náměstí. Věděl jsem o tom, že město vybralo strom z naší ulice Dr. Horáka, ale až doposud jsem netušil, o který konkrétně jde. Budu se na něj chodit dívat. S rodinou si určitě nenecháme ujít ani jeho rozsvěcování a těšíme se na skvělou atmosféru, která při tom každoročně panuje,“ prozradil Jaroslav Balzer, který se na strom dívá z protějšího domu.

Deník pro vás dál bude sledovat aktuální dění. Od instalace stromu až po jeho rozsvícení. Těšte se proto na bohatou fotogalerii, kterou brzy přineseme.