V úterý 6. prosince hodinu a půl po poledni středoevropského času čeká modelku Lenku v Šanghaji celosvětové finále prestižní soutěže Elite Model Look.

„Jaké mám pocity? Smíšené. Vím, že je Lenka hrozně unavená a chtěla by domů,“ krčí rameny Lenka Hanáková starší.

Míní, že porotci její dceru zvolí do top desítky modelek. „Svědčí o tom zájem agentů,“ poukázala.

Lenka před odletem do Šanghaje prohlásila: „Ostatní dívky jsem viděla na fotografiích na internetu. Jsou hezké, ale vítězku bych si tipnout netroufla.“

Modelku Lenku Hanákovou objevil agent před půl rokem v Prostějově. Oslovil ji na ulici. Dívku přesvědčil, aby se přihlásila do národního kola Elite Model Look. Konalo se v září v Praze a štíhlá blondýnka, jež dosud neměla s modelingem nejmenší zkušenosti, zvítězila.

Nyní má Lenka za sebou řadu castingů. Její fotografie zveřejnili například rakouské magazíny.

Jaká je a co má ráda?

„Lenka je skromná,“ tvrdí Marek Moudrý, zástupce ředitele Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově, kde dívka studuje cestovní ruch. Vyzdvihuje její pracovitost a dobré výsledky.

close zoom_in

„Je šikovná. Ve volném čase dělá průvodkyni,“ poznamenal Moudrý.

Sama Lenka netají, že občas bývá i líná. „A nerada uklízím,“ směje se. Má ráda sladkosti z obchoďáku a módu neřeší. „Miluji obyčejnou mléčnou čokoládu z Tesca, kde nakupuji i oblečení,“ zmínila se topmodelka..

Co dělá ve volném čase? „Jezdím na kole, kolečkových bruslích, plavu a dělám power jógu. Ráda chodím i do kina,“ prozradila.

Sní o životě za oceánem.

„Vždy jsem se chtěla dostat do Ameriky. Můj sen je bydlet na Floridě, mám totiž ráda teplo. Pokud mi to vyjde, budu se do Prostějova vracet za rodinou,“ uvedla topmodelka.

Světová soutěž Elite Model Look funguje od roku 1983. U nás se její první národní kolo uskutečnilo v roce 1991. Předchozí ročníky posunuly na špičku modelingu například Petru Němcovou či Lindu Vojtovou.

SOUVISEJÍCÍ

Topmodelka z Prostějova má ráda čokoládu a módu neřeší

Prostějovanka Lenka se stala novou hvězdou modelingu. PODÍVEJTE SE