"Máme nejvíc investičních akcí v historii. Dali jsme přednost rekonstrukci mateřské školy v Čechovicích či úpravě nebezpečného místa pro chodce mezi tamním hřištěm a návsí," vyjádřil se k důvodům náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Na špatný stav centra Domamyslic přitom lidé poukazují dlouhé roky. Dostalo se na něj i na setkání obyvatel s politiky, kde právě náměstek připustil, že záměr skončil pod pomyslnou čarou a v dalším roce se na něj opět nedostane.

Točna, parkovací místa a chodník

Lidé přitom na stav lokality žehrají hned z několika důvodů.

"Točna je nevyhovující. Do cesty trčí dopravní značka, špatně se sem najíždí. Přitom by místo mohlo a mělo být na úrovni," stěžuje si řidič autobusu Luděk.

Z jiného úhlu pohledu vnímá prostor paní Blanka. Ženě pracující nedaleko točny podle jejích slov chybí parkovací místa.

"Když chce člověk přijet, zaparkovat a nakoupit, má problém. Místa už jsou zabraná pracovníky Makovce," poznamenala při pohledu na kritizované místo.

"Navíc ten chodník, ten vypadá opravdu otřesně," dodává rovnou na adresu cesty vedoucí do obchodu.

To Miroslav Křenek zase na točně nic moc špatného nevidí. "

Nijak mi nevadí a to autobusem jezdím na čtyřicet let. Ani nevím, že by se s ní něco mělo dělat. Trápí mě jen čekárna a to mezery v ní, kterými profukuje studený vítr," poznamenal muž, v tu chvíli čekající na autobus.

Město slibuje nápravu

O některých z těchto problémů vedení města ví. A slibuje nápravu.

"Je zde několik nebezpečných míst pro dopravu, chceme tak točnu posunout blíž k Čechovicím. Ten požadavek je také od Správy silnic Olomouckého kraje a dopravce," řekl k problému Zdeněk Fišer. Kdy by k úpravám, které by si podle odhadu magistrátu měly vyžádat miliony korun, mělo dojít, to však není jasné. Jisté jen je, že napřesrok to určitě nebude.