„Projekt prošel jak na ministerstvu školství, tak krajem a společností TK Plus. Dohromady se počítá v letech 2016 a 2017 s částkou až sto dvacet milionů korun," Miroslav Černošek, který ubezpečil, že v dopoledních hodinách by sportoviště využívaly místní školy.

V cestě projektu však stojí prostějovské zastupitelstvo. Jak Černošek připomněl, je posledním orgánem, který zatím výstavbu nepodpořil.

„V pondělí se zúčastním zastupitelstva a očekávám bitvu, kterou chci vyhrát. Myslím si, že jediná věc, nad kterou by se dalo diskutovat, jsou provozní náklady. Zde se jedná o částku tří milionů korun a nedokážu si představit, že by kraj, město a naše společnost takovou sumu nedokázaly poskytnout," uvedl.

Jeho slova podpořili také další zástupci prostějovských sportů. Vedoucí tenisové mládeže Ivo Šilhánek upozornil na dlouhodobě zvyšující se zájem o nábory dětí, generální sportovní manažer a zároveň opoziční zastupitel za ANO František Jura zase málo sportovišť pro mládež.

„Jednoznačně by takové centrum bylo přínosem pro město a sport," uvedl.

Pochybnosti části zastupitelů

Pondělní zastupitelstvo nebude jediné, na němž se o Národním olympijském centru (NOC) bude mluvit. Už ve čtvrtek totiž bude následovat mimořádné zastupitelstvo a právě projekt firmy TK Plus by zde měl být jedním ze dvou bodů. Už na tiskové konferenci padla zmínka o tom, že ne všichni zastupitelé jsou návrhu naklonění. Například Jan Navrátil ze Změny pro Prostějov tuto skutečnost potvrdil.

„Jde hlavně o finanční argumenty. Zatím nám nikdo neřekl, na kolik peněz by projekt město přišel. Aby jsme se nakonec nestali těmi, kdo poskytne a zafinancuje a pan Černošek by na tom následně profitoval," řekl lídr jednoho z opozičních hnutí.

„Žádné pozitivum na věci moc nevidím. Zmínilo se třeba to, že by mohly prostory NOC využívat školy. Ty mají ale své tělocvičny a navíc blíže. Jsem pro to, aby se záležitost odložila a případně doplnily informace, takhle pro ni s čistým svědomím nemůžu hlasovat," vyjádřil se Jan Navrátil.

Vedení města potvrdilo, že o nesouhlasu některých členů zastupitelstva ví.

„Jde o TOP 09, část ANO a Změnu pro Prostějov. Nemají ovšem problém jen s tímto projektem, ale s jakýmkoli návrhem koalice," uvedl radní a předseda sportovní komise Pavel Smetana. Jeho kolegyně Ivana Hemerková prohlásila, že i po poskytnutí pozemků města Národnímu olympijskému centru bude stále v místě prostor na bazén. Nad možným opomenutím koupaliště se pozastavil právě i Jan Navrátil.

„Počítalo se s koupalištěm a v případě okolí zimního stadionu také s případným dobudováním. Měla zde být pro stadion jakási rezerva," uvedl s tím, že ho zajímá, které pozemky nakonec NOC získá.