„Eva Formánková, bývalá místostarostka městyse, je takovým tištínským Kolbabou,“ říká s nadsázkou o cestovatelce starostka Alena Wagnerová. „Plní si svoje cestovatelské sny, hezky jeden po druhém.“

V první části přenášky se posluchači díky cestovatelčině dokumentárnímu filmu, přenesli přes pláže Karibiku mezi mayské pyramidy a nahlédli do kolébky Mayú a Aztéků. Přestávku Eva Formánková vyplnila ochutnávkou tradiční mexické Tequily, kukuřičných tortillových lupínků a pastou guacamole z avokáda. Druhá polovina programu byla věnovaná fotkám.

„V zasedačce je třicet míst k sezení. Museli jsme přinést židle z dalších kanceláří. A to na pozvánce nebylo uvedené, že bude i degustace mexických specialit,“ směje se starostka a organizátorka akce.

Eva Formánková je dobrodruh. Dovolená přes cestovku, na pohodlném lehátku v luxusním hotelu není její šálek čaje. Ale protože sdílená radost je dvojnásobnou radostí, cestuje s kamarádkou. Se svou cestovatelskou společnicí, se kterou se seznámily přes internet, vyrazily do světa už dvakrát. Jejich další cesta bude opět do Afriky, tentokrát míří do Egypta.

„V zimním mrazivém víkendu byl čas strávený na besedě s Evou Formánkovou milým zpříjemnění nekonečné zimy. Aspoň na chvíli jsme se přenesli do dalekých krajin. Lidé odcházeli nadšení a už vyzvídají, kam se „podívají“ příště,“ zakončila svoje hodnocení tištínská starostka.

Autorka: ADÉLA PALÍŠKOVÁ