Velký úspěch sklidilo i divadelní představení s názvem „Tištínský trhák“ s podtitulem „Na muzikál nejen do Prahy“, které předvedli ochotníci z Tištína. Přes tři měsíce zkoušení se vyplatilo. Na diváky čekalo přes šedesát minut nepřetržité zábavy a třiašedesát účinkujících od dvou do sedmdesáti let.

INSPIRACE V PRAZE

„Tištínský trhák“ měl u diváků velký úspěch. Tak jako ve filmovém Trháku jednu z hlavních rolí hraje pošťačka, podobně tomu bylo i v Tištíně. Na popud místní pošťačky uspořádali tištínští zájezd za kulturou.

„Začalo to v únoru, kdy nás asi dvacet jelo do Prahy na muzikál,“ začala po představení rozplétat historii zkoušení starostka Alena Wagnerová.

Samosběr jahod ve Skrbeni, 29.6.2019
Samosběr je ve finále, v Prostějově nejlepší na konec

„Víc lístků nebylo, ale vrátili jsme se tak nadšení, že jsme se rozhodli zprostředkovat tento zážitek i ostatním,“ pokračovala dlouholetá starostka.

„Trio akčních Tištíňaček Eva Formánková, Věra Dostálková a Iveta Tenčíková se hned obulo do příprav a výsledek jste teď mohli vidět,“ řekla na závěr děkovné řeči Wagnerová.

Tištín je líheň nejen herecká, režisérská, kostymérská, ale také malířská. Důkazem toho byly kulisy náměstíčka a hájovny z autorské dílny Jiřího Dostálka a Miroslava Malého.

ZÁBAVA AŽ DO RÁNA

Na své si v tištínském háječku přišel každý. Závěr sobotního dne až do druhé hodiny ranní patřil taneční zábavě se skupinou Funny.

„Už jsem o Tištínských hodech slyšela, ale letos jsem tu poprvé,“ sdělila Deníku Eva Ambruzová z Otrokovic.

„Nejvíc se mi tu líbí výběr vystupujících kapel,“ pochvalovala si osmnáctiletá studentka.

V neděli hody pokračovaly ranní mší svatou v kostele sv. Petra a Pavla. Odpoledne posezením při písničce s kapelou Jakš Takš.

ADÉLA PALÍŠKOVÁ