Velký úspěch sklidilo i divadelní představení s názvem „Tištínský trhák“ s podtitulem „Na muzikál nejen do Prahy“, které předvedli ochotníci z Tištína. Přes tři měsíce zkoušení se vyplatilo. Na diváky čekalo přes šedesát minut nepřetržité zábavy a třiašedesát účinkujících od dvou do sedmdesáti let.

INSPIRACE V PRAZE

„Tištínský trhák“ měl u diváků velký úspěch. Tak jako ve filmovém Trháku jednu z hlavních rolí hraje pošťačka, podobně tomu bylo i v Tištíně. Na popud místní pošťačky uspořádali tištínští zájezd za kulturou.

„Začalo to v únoru, kdy nás asi dvacet jelo do Prahy na muzikál,“ začala po představení rozplétat historii zkoušení starostka Alena Wagnerová.

„Víc lístků nebylo, ale vrátili jsme se tak nadšení, že jsme se rozhodli zprostředkovat tento zážitek i ostatním,“ pokračovala dlouholetá starostka.

„Trio akčních Tištíňaček Eva Formánková, Věra Dostálková a Iveta Tenčíková se hned obulo do příprav a výsledek jste teď mohli vidět,“ řekla na závěr děkovné řeči Wagnerová.

Tištín je líheň nejen herecká, režisérská, kostymérská, ale také malířská. Důkazem toho byly kulisy náměstíčka a hájovny z autorské dílny Jiřího Dostálka a Miroslava Malého.

ZÁBAVA AŽ DO RÁNA

Na své si v tištínském háječku přišel každý. Závěr sobotního dne až do druhé hodiny ranní patřil taneční zábavě se skupinou Funny.

„Už jsem o Tištínských hodech slyšela, ale letos jsem tu poprvé,“ sdělila Deníku Eva Ambruzová z Otrokovic.

„Nejvíc se mi tu líbí výběr vystupujících kapel,“ pochvalovala si osmnáctiletá studentka.

V neděli hody pokračovaly ranní mší svatou v kostele sv. Petra a Pavla. Odpoledne posezením při písničce s kapelou Jakš Takš.

ADÉLA PALÍŠKOVÁ