"Zájem o sport je v Tištíně značný. Potvrzuje nám to využití sokolovny, kde se během podzimu a zimy provozuje celá řada halových sportů. Z toho důvodu jsme usilovali o venkovní multifunkční víceúčelové hřiště, které se nám podařilo v loňském roce postavit," komentuje tištínská starostka Alena Wagnerová.

U příležitosti hodových slavností bylo v Tištíně otevřeno i zbrusu nové víceúčelové hřiště. 25.6. 2021
VIDEO: Tištínské hody v olympijském duchu. Podívejte se

Ucelený areál je vhodný pro všechny. 

"Jsou tam různé herní prvky pro malé děti, oplocené hřiště s umělým povrchem pro míčové sporty i workoutové aktivity. Plusem je jeho výhodná poloha hned vedle stávajícího fotbalového areálu. V případě kulturních akcí, tak máme možnost uspořádat vše na jednom místě," pochvaluje si první žena obce.

Do kopce se už hrát nebude. V Tištíně zrekonstruovali fotbalové hřiště, na které se padesát let nesáhlo. 27.3. 2022
Konec posměšků. Tištíňáci vlastními silami zrekonstruovali hřiště, bez dotací

Dlouhodobý záměr byl dotažen.

"O výstavbě hřiště se uvažovalo dlouhé roky. Již v dobách dávných zde bylo plánováno koupaliště, ale zůstalo jen u plánů. Museli jsme vykoupit pozemky obdělávaných zahrádek. V roce 2009 jsme nechali do územního plánu zanést plochu pro občanské využití a cíleně jsme výstavbu připravovali. Díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj jsme hřiště v loňském roce uvedli do provozu," připomíná starostka Wagnerová s tím, že vybudování víceúčelového hřiště stálo celkově 5.5 milionů korun.

Ptení
Jak se žije v Tištíně? Pojďte na návštěvu