Úžasná parta lidí. "Stálo nás to ohromné úsilí. Sešla se zde úžasná parta lidí, kteří s naším hřištěm chtěli něco udělat. Po celém okrese se nám desítky let posmívali, že máme nejhorší hřiště a vždycky hrajeme druhý poločas z kopce a díky tomu vyhráváme," zmínil předseda oddílu Radek Otáhal důvody, kvůli kterým se do náročné akce pustili.

Makalo se za párek a pivo. "Místním rozhlasem se vyhlásila brigáda a lidi opravdu přišli. Začalo se sbíráním kamení a pokračovalo se až po instalaci branek a laviček. Chlapi opravdu dřeli jako koně a nikdo se neptal, co za to dostane. Zajímavé je, že se ani nejedná o fotbalisty. Jsou to zkrátka Tištíňáci, chlapi kteří se chtějí jednou za čtrnáct dnů přijít pobavit na fotbal," komentuje s dojetím Otáhal s tím, že pomocnou ruku přiložili ochotně i místní hasiči. "V období, kdy se vysévala nová tráva jsme potřebovali vláhu. Tištínští hasiči neváhali a přijeli kropit hřiště."

Otevření s nadstandardní účastí.

"Koho lepšího jsme si mohli při této příležitosti přát než Nezamyslice. Oba městyse jsou od sebe vzdáleny dva kilometry, dlouhodobě spolu nejen na fotbalovém poli spolupracujeme. Dva roky, kdy jsme spravovali hřiště, jsme našli azyl právě v Nezamyslicích," zmínil provázanost dvou blízkých klubů tištínský předseda, jenž dodal: "Vyšlo navíc perfektně počasí, přišla se podívat spousta lidí. To pak člověka potěší, že se ta práce nedělala nadarmo. Jsou tu lidé nejen z Nezamyslic, ale přijeli se podívat i z Němčic nad Hanou nebo Vrchoslavic." Bonbónkem navíc bylo vítězství Tištína šťastnou brankou v poslední minutě.

Nezištná pomoc sponzorů. Finanční i technickou pomoc poskytly v průběhu rekonstrukce firmy s osobními vazbami k tištínskému fotbalu.

"Speciální těžkou techniku nám poskytl Zdeněk Oulehla, náš dlouholetý člen a jednatel firmy Že-Stav. Podobě se k nám zachovalo i Agrodružstvo Tištín. Sponzorsky výrazně přispěl i Statek Prostějov a samozřejmě Městys Tištín. Za podporu ještě jednou tímto způsobem moc děkuji," uzavírá předseda TJ Tištín.