Tištínský háječek poctila vzácná návštěva. Dorazili totiž umělci z Prahy. Živé představení Jiřiny Bohdalové a Vladimíra Dvořáka, které věrně ztvárnila starostka Alena Wagnerová a zastupitel Petr Závadský, doplnily i další hvězdy socialistického šoubyznysu. "Zkoušeli jsme více než tři měsíce, museli jsme připravit kulisy, rekvizity a kostýmy. Výsledkem je dvouhodinový, snad zábavný program," komentovala starostka.

Hanácké Škoda sraz v plumlovském kempu Žralok. 25.6. 2022
Záplava vyparáděných škodovek obsadila Žralok, podívejte se

Oblibu tištínských hodových oslav dokládá i hojná účast přespolních. "Jsme tu parta kámošů a skvěle se bavíme. Přemýšlím, že bychom podobné vystoupení mohli secvičit na hody i u nás ve Vrchoslavicích," zamyslel se hodovník Marek Handl z nedalekých Vrchoslavic.

Sobotnímu programu přálo i počasí, a tak se v Tištíně neuklízelo ani nepeklo a šlo se slavit. Vedle téměř sedmdesátky místních účinkujících pohladilo uši i vystoupení zpěváka Martina Chodúra.

"U nás ve Víceměřicícíh je sice sraz rodáků, ale na chvilku jsme si odskočili poslechnout si Martina Chodúra," chválil výběr další přespolák.

Že se trefili do vkusu i mladým, potvrdilo i hodnocení čerstvého maturanta. "Martina Chodúra sice neznám, ale líbilo se mi vystoupení mých kamarádů Kristiana Kuči nebo Ani Wagnerové," sdělil Deníku další návštěvník Vlastimil Palíšek.

Po loňské olympiádě, kdy se v Tištíně ukázala například Věra Čáslavská nebo Emil Zátopek, se tedy tentokrát objevili herci a zpěváci z dob nedávno minulých. Co přijde příští rok?

U příležitosti hodových slavností bylo v Tištíně otevřeno i zbrusu nové víceúčelové hřiště. 25.6. 2021
VIDEO: Tištínské hody v olympijském duchu. Podívejte se