Komise složená z odborníků na oblast zemědělství a rozvoj venkova, nejdříve objela obec a místa zemědělského podnikání, pak se přesunula do areálu Lihovaru, kde pokračovala prezentace obce, ZOD Agrodružstvo Tištín, kozí farmy Nikáda a soukromého zemědělce Vladimíra Skácela.

„Kromě prezentace odborných oblastí, jako je z podíl místních zemědělských subjektů na zaměstnanosti v obci, společná péči obce a zemědělských subjektů o veřejná prostranství nebo společně realizované projekty, jsme pro komisi připravili i trochu zábavy,“ rozpovídala se pro Deník starostka obce Alena Wagnerová.

„Program na lihovaru jsme postavili na divadelním představení muzikálu Trhák, který měl premiéru letos na hody,“ doplnila Wagnerová.

Na dvoře lihovaru bylo připraveno bohaté občerstvení, otevřená vrata zemědělského muzea lákala k prohlídce, živá zvířata nebo zemědělská technika zpříjemnily středeční podvečer i těm nejmenším.

„Když vidím zapojené místní hasiče, tištínské ochotníky i myslivce, jak se baví i ostatní občané, tak si myslím, že Tištín má obrovskou šanci uspět i v celostátním kole,“ hodnotila připravenost Tištína Bohumila Charvátová, starostka Dřevnovic, která stejně jako starostové z Nezamyslic či Vrchoslavic, přijela podpořit Tištínské v dalším boji soutěže Vesnice roku 2019. 

Autorka: Adéla Palíšková