„Tady nás zaujalo to, co škola dává navíc, viděli jsme, že do toho všichni jdou srdcem a myslíme si, že je to obrovská devíza. Je tu vidět obrovský kus práce,“ nechal se při předávání diplomu slyšet předseda poroty Robert Neubert. Do Prostějova přijel z Prahy.

Tetínská škola pro děti s kombinovanými vadami v úterý postoupila mezi šestnáct nejlepších v republice a čeká ji klání o titul v celostátní soutěži.

Celkem se akce zaštiťované ministerstvem školství účastní zhruba sto padesát zařízení ze všech regionů. Zhruba polovinu z nich nominovali porotci do soutěže, kde o nich hlasují televizní diváci. Ti Prostějovští měli možnost minulý týden a poslali Jistotě více než tři tisíce symbolických hvězdiček. Šestatřicet hvězdiček putovalo na Tetín také od odborné poroty. Žádná jiná škola v republice se zatím porotcům tolik nelíbila.

„Vítězství nás samozřejmě těší, úspěchem už byla samotná nominace,“ pochvaluje si ředitelka školy Marie Turková.

Škola na Tetíně se o postižené děti stará už osmnáct let. Třetím rokem má pobočku na zámku ve Výšovicích, kde funguje Praktická dvouletá střední škola a také cvičný byt pro dospívající žáky. V povědomí Prostějovanů je Jistota také zapsaná jako pořadatel podzimní charitativní dražby výtvarných děl. (pam)