„Je to dlouhodobá záležitost. Mluví se a jedná o tom řadu let. Jsou lidé, kteří zprůjezdnění nechtějí, ale nějak se situace řešit musí," sdělila mluvčí prostějovského magistrátu, která upozorňuje na problematiku průjezdu ulic Brněnská, Tylova, Libušinka a Tetín. Potvrdila však, že projektová dokumentace k případným úpravám neexistuje.

Proti změnám jsou podle svých slov místní. Oslovení obyvatelé okolních ulic poukazují na vyhovující současný stav i zařízení, která se v ulici nacházejí.

„Se zprůjezdněním nesouhlasím. V Tetíně je hodně dětí a hned několik speciálních škol. Po tomhle kroku by se zde akorát zvýšila doprava, což je kvůli školám problém," řekla Svatava Gregorová, která v nedaleko případné nové křižovatky bydlí.

„Úplně marné to není, ale myslím si, že by se měl Tetín nechat takový, jaký je. Už jsou zde tak na to lidi zvyklí," tvrdila Milada Crhonková.

Se zprůjezdněním nesouhlasíme, říkají ředitelky

Jednoznačně proti jsou podle svých slov i ředitelky dvou speciálních zařízení, které se v ulici nacházejí.

Jednou z nich je Renata Čekalová, ředitelka sdružení Lipka, která se stará o handicapované.

„Samozřejmě jsem proti. V Tetíně je hned několik zařízení pro handicapované. Navíc často se jedná o vozíčkáře a ti pokud potřebují vystoupit z auta, musí mít víc místa," řekla.

V minulosti už také oficiálně podala námitku proti územnímu plánu, kde je křižovatka Tetína a Brněnské ulice zanesená.

Odmítaný názor zastává také Marie Turková, ředitelka Jistoty.

„Se zprůjezdněním nesouhlasím. Kvůli školám, ale i tomu, že na konci ulice vyrostla před několika málo lety cyklostezka a také jsou zde upravené chodníky a zeleň. Myslím si, že město ani stát nemají tolik peněz, aby si mohly dovolit po pár letech takhle něco přebudovávat," sdělila.

Náměstkyně Rašková je také proti

Ani všichni radní by přitom pro zprůjezdnění Tetína nebyli. Například náměstkyně primátora Alena Rašková je podle svých slov proti.

„Vzhledem k tomu, že se v ulici nachází speciální škola, bych to moc ráda neviděla. Okamžitě jak by začala jezdit auta, nastaly by problémy. Nevím, jak se tento problém bude řešit. Pokud Tetín ale bude možné zachovat neprůjezdný, hlasovala bych právě pro zachování," vyjádřila se.