Na prostějovském infekčním oddělení panuje setrvalý stav.

"Infekční oddělení a celá prostějovská nemocnice je připravena na případné zhoršení epidemiologické situace. Zatím však nebyl zaznamenán skokový nárůst hospitalizovaných pacientů a na infekčním oddělení jsou aktuálně hospitalizováni čtyři lidé s onemocněním Covid-19," informovala Radka Miloševská, mluvčí Nemocnice Prostějov.

Odběry dvě hodiny denně

"V prostějovské nemocnici stále funguje odběrové místo, a to v prostorách infekční ambulance - slouží pouze indikovaným pacientům, kterým vyšetření vypsal lékař či hygienická stanice," upřesňuje Radka Miloševská, která dodává: "Aktuální denní kapacita je nastavena na třicet osob a prozatím postačuje. Pokud by došlo v dalších dnech ke zhoršení situace, je nemocnice připravena zareagovat."

Výsledky do dvou dnů

"Výsledek mají pacienti k dispozici do 48 hodin. Pozitivní výsledek vyšetření na onemocnění Covid-19 je sdělen prostřednictvím Krajské hygienické stanice nebo praktického lékaře telefonicky. Negativní výsledek vyšetření na onemocnění Covid-19 je sdělen prostřednictvím SMS zprávy personálem laboratoře," popisuje mluvčí nemocnice s tím, že odběry a vzorky jsou zpracovávány v mikrobiologické laboratoři v Ostravě.

"Laboratoř v prostějovské nemocnici je aktuálně v rekonstrukci, modernizuje se, aby od října zvládla zpracovat více vzorků," uzavírá Miloševská. 

Infekční ambulance v prostějovské nemocnici

Ordinační doba: PO-PÁ 13-15 hodin

Objednání: TF 582 315 315

Bez objednání nebude odběr uskutečněn.