"Terminál Floriánské náměstí patří mezi stavby, kterými se zcela jistě můžeme jako město Prostějov chlubit a být na něj právem pyšní. Svým pojetím patří mezi moderní stavby, které se podařilo implementovat do stávajícího prostoru náměstí za použití moderních řešení navazujících na projekt Smart city a o zlepšení pro cestující MHD a příměstské dopravy a samotnou dopravu nemluvě," komentuje náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Zákaz vstupu do vojenského újezdu Březina
Ze zákazu si velkou hlavu nedělám, říká Jirka. A v klidu se „courá“ po Březině

Prostějovský terminál je mezi třiaosmdesáti dalšími přihlášenými stavbami. Z Olomouckého kraje jsou přihlášeny ještě přístavba rodinného domu v Kojetíně a kaskádový dům v Hranicích.

"My jsme přesvědčeni, že šanci tento projet má, nicméně to rozhodne hodnotící komise, která veškeré stavby v rámci České republiky objíždí a hodnotí," říká náměstek Rozehnal.

Severní obchvat Prostějova se rozrůstá den ode dne.
Podívejte se, jak běží stavba severního obchvatu. Už je hotový i nový rondel

Odborná pětičlenná porota a Sbor expertů mají v letošním roce výrazně těžší úkol v návaznosti na téměř dvojnásobný počet letošních přihlášených staveb v historii soutěže. Výsledkem budou nominace na titul Stavba roku 2020, následné udělení titulů Stavba roku 2020 a udělení dalších cen. Slavnostní udílení titulů a Zvláštních cen proběhne na galavečeru 15. října 2020 tradičně v Betlémské kapli v Praze.