Přitom na koupališti v nedaleké Chropyni naměřili minulý týden od středy do pátku nejnižší teplotu vody 26 stupňů.

„Samozřejmě záleží na počasí, ale minulý týden jsme měli 26 stupňů, v pátek pak 28,“ informoval správce chropyňského koupaliště Vojtěch Štolfa.

Do podobného srovnání se však nechtěl pouštět jednatel prostějovské Domovní správy Vladimír Průša.

„V Chropyni je využíváno odpadní teplo z průmyslového podniku, takže to asi nelze srovnávat,“ řekl a dodal, že standardem v prostějovském aquaparku by měla být voda o teplotě dvacet pět stupňů celsia.


„Bavíme se o venkovním koupališti a teplota vody je samozřejmě hlavně závislá na počasí, a to především na nočních teplotách. Pokud se pohybují například okolo 12 stupňů, jak tomu bylo v posledních dnech, spadne až o 4 stupně. Dále je nutné neustále dopouštět čistou vodu z vodovodního řádu o teplotě zhruba 10 stupňů. Každý den, kdy je předpověď počasí pozitivní a lze očekávat návštěvníky, dotápíme vodu tepelnými čerpadly na 25 stupňů. Ne vždy se to však podaří,“ dodal.

Právě ohřívání vody tepelnými čerpadly je mezi občany diskutované téma. Například na facebookové stránce Až se hory zelenaly, která se zabývá problémy města, se mohli čtenáři dočíst, že by tato čerpadla mohla fungovat lépe.

„Z důvodu přílišné hlučnosti nemohou tepelná čerpadla běžet přes noc, a tak nebude voda zřejmě nikdy dostatečně teplá,“ stojí v příspěvku.

I to však Domovní správa odmítá.

„I kdyby splňovaly hlukové limity, nebyly by využívány, protože účinnost těchto čerpadel je nejvyšší až u venkovních teplot nad 20 stupňů. Je třeba si uvědomit i ekonomiku provozu, kdy provoz čerpadel stojí měsíčně přes 150 tisíc korun,“ odmítl Vladimír Průša a na závěr konstatoval, že teplota vody je dostačující.

„V porovnání s ostatními venkovními koupališti jsme více než konkurenceschopní.“ A teplota vody v bazénu v nedalekém Stražisku mu dává částečně za pravdu. Tam minulý čtvrtek hlásili 24 stupňů. Stejně jako v Prostějově.