„Smluvní podmínky se ještě v těchto dnech dolaďují. Služba seniorům by mohla začít fungovat od prosince tohoto roku," uvedla mediální referentka magistrátu Anna Kajlíková.

Lidé, kteří by rádi Senior Taxi využívali, pocítí oproti minulosti určité změny. Část z nich vedení města přímo zakomponovalo do požadavků na provozovatele.

Kam se dostanete?

„Taxi bude jezdit v rámci katastru města a v jeho městských částech každý pracovní den od půl sedmé ráno do půl třetí odpoledne po období jednoho roku. Lidé se budou moci nechat zavézt na náměstí T. G. Masaryka, do prostějovské nemocnice, na polikliniku v Trávnické ulici, k obvodním, praktickým a odborným lékařům pro dospělé v rámci Prostějova a jeho městských částí. Dále pak na Českou poštu, a to do všech poboček ve městě, a pochopitelně i na úřady na území města Prostějova," prozradil náměstek primátorky Pavel Smetana.

Další novinky

Změn se čeká ovšem více. Nově by podle informací magistrátu mělo Senior Taxi sloužit pouze lidem s trvalým místem pobytu v Prostějově. Jan Spáčil navíc jezdíval podle přání, a to i na místa mimo Prostějov. Posune se také pracovní doba senior taxikářů. Ti budou zákazníky rozvážet už o půl hodiny dříve, než jak tomu bylo v minulosti.

Zároveň však poslední jízdu dne zakončí o hodinu dříve. Magistrát také potvrdil, že nový provozovatel, kterého vybrala ustavená komise a následně schválila rada města, je lépe materiálně zajištěný.

„Firma bude zajišťovat provoz více vozidly," potvrdila mluvčí magistrátu Jana Gáborová. Radnice zároveň ujišťuje, že nový poskytovatel služby není v oblasti žádným nováčkem. „Firma má s provozováním Senior Taxi v oblasti Ostravy letité zkušenosti," uvedla ve čtvrteční tiskové zprávě Anna Kajlíková.