Nečekaný úspěch šéfku hřeje u srdce.

"Měli jsme šest choreografií a získali pět medailí. Tři mistrovské tituly a dva tituly prvních vicemistrů republiky za druhá místa. Přiznám se, že jsem velice ráda, protože po covidu bylo velice těžké všechno znovu nastartovat. Dva roky se vůbec nesoutěžilo," sdělila Deníku zakladatelka tanečního studia FREE DANCE Jana Jančík Bálešová s tím, že za pětadvacet let svého působení podobně dlouhou nečinnost nepamatuje.

"Přišli jsme o dvě sezony. Byli jsme připraveni na jaro 2020 a v březnu, kdy začal covid, jsme museli všechno přerušit. Stejně tak dopadl i další ročník," krčí rameny uznávaná taneční choreografka.

Namotivovat znovu děti bylo nejobtížnější.

"Loni na podzim jsme zahájili přípravy na novou sezonu, a děti najednou začaly chodit do karantén. Nějak jsme se s tím vyrovnali a nakonec jsme získali takové úspěchy," usmívá se Jančík Bálešová a je ráda za přístup rodičů i dětí.

"Na rozdíl od jiných škol jsme nezaznamenali výrazný úbytek dětí. Navíc přišla spousta nových a šikovných tanečníků. Byla to ale těžká práce, dát dohromady nové a již vytančené děti. Proto jsem na ty poslední výsledky opravdu moc pyšná," dodává choreografka.

Dětský den na prostějovském náměstí. 1.6. 2022
VIDEO: Dětský den zaplnil prostějovské náměstí, takto bavil stovky dětí

Výborné zázemí

Taneční šampioni se dlouhodobě připravují ve Vrahovicích.

"Máme tam výborné zázemí. Prostory v Domu služeb máme pronajaté od města a musím říci, že nám radnice v době covidu a nejen tehdy, opravdu hodně pomohla. Odpustili nám část nájmu, finančně pomohli i rodiče a proto jsme mohli sály udržet v provozu, i když se nesmělo tančit," ohlíží se za nelehkou dobou šéfka studia a dodává: "Každodenní zápřah mi strašně chyběl. Byla jsem zvyklá třiadvacet let jet prakticky nonstop a najednou se prakticky nic nesmělo…"

Zlaté medaile získaly děti, junioři i dospělí a potvrdili, že Prostějov je stále republikovou taneční baštou.

"Já jsem byla o úspěchu přesvědčená, svým svěřencům jsem věřila. Že ale získáme tolik titulů, to předčilo i mé představy," komentuje medailovou žeň z pražského šampionátu Jančík Bálešová.

Zápis nových tanečníků

Tanečníci z TS Free Dance získali prvenství v dětské kategorii s choreografií Maga v disciplíně Art Dance.

K titulu ještě přidaly děti druhé místo ve volném stylu s choreografií Mňamózní. Junioři získali prvenství ve volném stylu s choreografií ASAP, kterou pomáhal tvořit úžasný lektor a tanečník Ondra Švec z Brna.

V Art Dance nastoupili junioři se dvěma choreografiemi. S Media Nocte skončili druzí a v parketové taneční kompozici Weakness byli šestí. Mistra republiky vyhrály tanečnice i v hlavní kategorii dospělých s choreografií Different.

"V současné době probíhá v tanečním studiu Free dance zápis nových tanečníků a my se těšíme společně s nimi na nové výzvy, zážitky a emoce nejen na tanečním parketu" zve Jana Jančík Bálešová.