„Po celé republice proběhlo letos celkem už deset kol Aerobic Tour. V Prostějově to tu pořádáme už třetím rokem,“ vysvětlovala organizátorka a vedoucí prostějovského aerobikového týmu Pavlína Radičová.

V soutěži šlo pro některé o hodně. Profi i neprofi soutěžící chtěli totiž vyladit formu před blížícím se celorepublikovým finále v Otrokovicích. „To proběhne 13. ledna. Co se týče kategorií profi a neprofi, tam se to liší tím, jak se například umístili na mistrovství republiky nebo jestli to jsou registrované závodnice či nikoliv,“ dodala Radičová, která kromě organizátorských povinností i hodnotila své svěřenkyně.

„Jde vidět, že máme v Prostějově kvalitní základnu. Děvčata dost postupovala do finále, takže jsem s výsledky spokojená,“ usmívala se.

Soutěže se v prostějovských barvách zúčastnily i Andrea Olejníčková a Tereza Žáková, které aerobik cvičí už desátým rokem. „Dnes je to nejlepší z těch všech závodů, co jsme letos byly. Jsme tu doma a máme tu největší podporu. To se cvičí daleko lépe,“ shodly se.