„V současné době jsou u rodinných domů běžným požadavkem našich klientů nízké náklady na provoz domácnosti. Tohoto požadavku se držíme i u projektu Byty Mlýnská. Vzhledem k vyšším finančním nákladům jsou nízkoenergetické bytové domy stále výjimečné, lidé ale zaplatí nízké provozní náklady na bydlení," vysvětlil Petr Ejem, realitní poradce ze společnosti stavimesny.cz a jeden ze zástupců projektu Byty Mlýnská.

Bytový dům v Mlýnské ulici letos projde zásadní proměnou. Mimo zateplení či výměnu oken se dům dočká vytápění tepelným čerpadlem.

„Vstupní náklady na výstavbu jsou sice vyšší, ale díky komplexní použité technologii budou lidé v tomto domě šetřit po několik desítek let náklady na bydlení. Ty jsou i o polovinu nižší než v běžném bytě," uvedl Petr Ejem.Vizualizace nízkoenergetického bytového domu v Mlýnské ulici

V přízemí kanceláře, v patrech byty

Přízemí domu obsadí kanceláře, v patrech vznikají jednopokojové byty i luxusní mezonetové. Ze dvanácti bytů má už více než polovina svého majitele. Na konečné podobě bytů se mohou podílet i noví majitelé.

„Nechceme stavět dům, a ten pak prodávat. Dáváme lidem možnost volby podle jejich představ. Už ve standardu si mohou vybrat barevnou variantu obkladů, podlahových krytin, odstín dveří, umístění zásuvek a podobně," nastínil Petr Ejem.

„Další výhodou našeho projektu je možnost pořízení bytu formou družstevního bydlení. Zájemce si nemusí brát několikamilionové půjčky, ale zaplatí třicet procent z ceny bytu a zbylou část splácí formou nájmu. Tento způsob financování vlastního bydlení je vhodný především pro lidi, kteří mají problém se získáním hypotéky. Individuálně také řešíme financování nového bydlení prodejem stávající nemovitosti." vysvětlit realitní poradce.

Můžete se přijít mrknout

Podívat se, jak to v takovém bytě vypadá, mohou lidé každý čtvrtek.

„Od šestnácti do osmnácti hodin mohou lidé přijít do našeho vzorového bytu, kde jim s kolegou Františkem Bokůvkou zodpovíme veškeré jejich dotazy," dodal Petr Ejem.