Když jsem přišla na místo srazu u vánočního stromu na náměstí, nevěřila jsem svým očím. Napočítala jsem osmdesát pět lidí, jeden kočárek a pět psů. Po společném vyfotografování jsme se vydali na naučnou stezku. Cestou se k nám přidávali další, takže konečné číslo bylo devadesát osm lidí, jeden kočárek a osm psů.

Co se týče věku zúčastnilo se mnoho dětí různého věku, mladé i starší rodinky, ale také senioři. Dokonce přišli i "sousedé" z Hrušky, Měrovic a Kojetína.

Na kopci, kde jsme vloni vysadili novou Masarykovu lípu, neboť původní lípa uschla, jsme si popřáli vše nejlepší do nového roku, ochutnali slivovičku, horký čaj či grog. Někteří se ještě vydali na delší procházky do okolí, jiní jsme se vraceli stejnou cestou domů.

Zablácené boty nám vůbec nevadily. Udělali jsme něco pro sebe, po svátcích jsme si vyšlápli do přírody. Ale mne hřálo u srdíčka, že se nás Němčáků sešlo tolik a že jsme společně aktivně přivítali nový rok. Myslím si, že jsme vytvořili novou tradiční akci, takže se již těším na 1. ročník Novoročního výšlapu na Masarykovu lípu v roce 2020.

Naďa Tesaříková