Letní příměstský tábor přijde na zhruba sedm set korun. Pokud chtějí školáci vyrazit do zahraničí, musejí si připravit i několik tisíc.

Nabídka prázdninových táborů, které prostějovským školákům a studentům letos zprostředkují nejrůznější organizace, je široká. Ty nejoblíbenější jako třeba týden na vodě nebo Léto v Bradavicích jsou již teď naplněné. Ostatní jsou obsazené zhruba z poloviny.

Letos poprvé mohou děti zkusit Adrenalinový tábor nebo vyjet na čtrnáct dní do rumunského Banátu. Už po čtvrté mohou studenti vyrazit do Indie.

„Největší zájem je však tradičně o týden na vodě, letos na Otavě,“ uvedla Zdeňka Ševčíková ze Sportcentra Domova dětí a mládeže v Prostějově.

Ceny táborů se pohybují od sedmi set korun u příměstského do několika tisíc u zahraničního pobytu.

Adrenalin v Baldovci

Novinkou je Adrenalinový tábor v Baldovci, který proběhne v první polovině srpna.

„Děti si tak vyzkoušejí horolezeckou stěnu nebo lanové centrum a lukostřelbu. Musíme využít místní kamenolom a vše, co nabízí,“ upřesnil Tomáš Gross ze Sportcentra. Dodal, že turnus je ze dvou třetin zaplněný.

„Ještě máme patnáct volných míst,“ poznamenal.

Příměstské tábory nabízí výlety

Kdo zůstane přes prázdniny ve městě, může se zapsat na příměstské tábory. Jeden organizátoři připravují na první polovinu srpna a druhý na poslední prázdninový týden.

„První z táborů bude plný výletů po okolí,“ upřesnila Ševčíková. Děti se podívají do olomoucké zoo nebo vyškovského Dinoparku.

Poslední prázdninový týden mohou školáci strávit na dopravním hřišti.

„Bude to tábor plný soutěží. Pojedeme také na výlet na Velký Kosíř,“ vypočítala Ševčíková.

Starší šestnácti let mohou využít nabídku Hnutí Brontosaurus. „Kapacity máme z poloviny zaplněné,“ informoval Robert Kubáň, předseda prostějovské organizace.

Prázdninové pobyty přijdou od sedmi set korun za tuzemské do několika tisíc korun za pobyt v zahraničí.

„Většinou na nich pomáháme lidem,“ vysvětlil Kubáň. Podle něj je zájem spíš mezi děvčaty.

„Kluka vezmeme v podstatě každého, děvčata si vybíráme,“ upřesnil Kubáň.

Z Brontosaury do Rumunska či Indie

Letošní novinkou v nabídce Brontosaurů je tábor v Rumunsku, který se uskuteční v prvních čtrnácti dnech v srpnu.

Letní příměstský tábor přijde na zhruba sedm set korun. Pokud chtějí školáci vyrazit do zahraničí, musejí si připravit i několik tisíc.

„Mladí se seznámí s jedinečným místem. Navíc pomohou Čechům žijícím v Rumunsku se sezonními pracemi,“ prozradil organizátor.

Početná česká komunita žije v Rumunsku v několika vesnicích. V jedné z nich, Gerniku, budou mladí Prostějované bydlet, a to ve škole, na statku nebo přímo v rodinách.

Čtvrtým rokem pořádají Brontosauři Krajní meze, letní tábory v Indii.

„Jde o dobrovolnický rozvojový projekt v indické provincii Jammu Kashmir v oblasti Ladakh,“ sdělil Kubáň. Každý rok v létě vyráží skupina dobrovolníků zkvalitnit školní výuku a pomoct při stavebních pracech v klášterech.

„Pobyt je pro starší osmnácti let. V minulosti však turnus absolvovala čtyřicetiletá žena s šestnáctiletou dcerou,“ doplnil Kubáň.

Začátek prázdnin mohou školáci strávit v Ekologickém centru Švýcárna v Josefově u Adamova.

„Součástí táborů jsou i pomocné práce. Nejde o nic těžkého,“ ujistil Kubáň.

Jde o pomoc při záchraně chaty Švýcárny, jde totiž o historickou památku. Účastníci se zapojí také do ochrany přírody josefovského údolí.

Diskutujte s námi na webu, jaký tábor je pro vaše děti tím pravým ořechovým.