Stačí zapnout chytrý mobilní telefon, nainstalovat aplikaci a lov může začít. Pokémon Go pracuje s rozšířenou virtuální realitou, což znamená, že všude na světě jsou miliony pokémonů, které však hráč vidí jen na svém mobilním displeji. Několik pokémonů se tedy nachází například na Plumlovské přehradě, v Kolářových sadech nebo v Prostějovské nemocnici.

Jedním takovým hráčem, který propadl kouzlu Pokémonů, je i Daniel Joch z Prostějova.

„Na tuhle hru nešlo nenarazit, protože spousta kamarádů o tom mluvila a nebo psala na sociálních sítích, takže to bylo za pár dnů nejprobíranější téma v mém okolí. Dokonce asi po deseti minutách, co jsem si hru stáhl, jsem na náměstí narazil na dva hráče," popisuje s úsměvem.

Díky hře samotné tak hráči můžou propojit zábavu s trochou pohybu.

„Kvůli hře jsem běhal všude možně, například po náměstí, Hloučeli, nádraží nebo jsem zavítal i do nemocnice. Kvůli tomu, aby se mi ve hře vylíhlo vajíčko, jsem nachodil pět kilometrů. Normálně bych jen seděl doma a nudil se," popisuje další hráč z Prostějovska Jakub Mužík.

V parku travní typy

Pokémoni se zkrátka nachází všude a hráči popohánění sběratelskou vášní putují na místa, kde by se normálně neukázali.

„Prostějov znám jako svoje boty, takže jsem zavítal na pro mě známá místa. Na přehradě jsem viděl pár vodních pokémonů, v parku se zase nacházely travní typy. Ale když cestuji kvůli osobním záležitostem do jiných měst, někdy si zapnu mobil a zavede mě to na místa, která bych normálně nenavštívil," popisuje Daniel Joch.

Pokémon Go je zkrátka nový fenomén, který propojuje reálný pohyb s virtuální realitou. Přináší však i svá úskalí. Za oceánem se totiž stala první automobilová havárie spojena s hraním této návykové hry, když mladík zastavil uprostřed silnice, aby si chytil svého pokémona. Jindy zase našla mladá Američanka místo pokémona mrtvolu.

Doufejme tedy, že takovéto extrémní případy v Prostějově nenastanou…

Dominik Voráč