Policie ve svém vyjádření hovoří stručně o tom, že ve Sladkovského ulici v Prostějově objevil svědek hořícího člověka.

Hasiči pak doplnili, že na místě nalezli ostatky těla postiženého požárem. PSALI JSME ZDE

Co se ale opravdu ten večer v místě událo? Kdo vlastně zemřel? A kdo je onen tajemný svědek?

Prostějovský deník vám exkluzivně přináší verzi tragického příběhu z pohledu právě tohoto svědka.

Je jím dvaapadesátiletý Jaroslav Kramný přebývající v Prostějově.

Někdo na něj vylil hořlavinu?

„Přišel jsem včera o dobrého kamaráda Jaroslava P., je mi to strašně líto," uvedl Jaroslav Kramný ve středu dopoledne přímo na místě tragédie u jednoho ze zchátralých domků v blízkosti místního nádraží v Prostějově.

„Podívejte se, tady se to stalo," ukazoval Jaroslav Kramný na místo, kde se prý včera trojice mužů chvílemi ohřívala u rozdělaného ohně.

„Já neviděl, jak došlo k tomu, že začal hořet. Zrovna jsem byl opodál, ale hned jsem k němu utíkal a zkoušel jej uhasit. Bylo však už příliš pozdě," popsal Deníku událost svýma očima.

„Podle mne na něj musel někdo vylít nějakou hořlavinu," dodal rozechvěle s tím, že záchranné složky přivolali hned zřejmě lidé ze sousedství, kteří viděli oheň. On sám totiž mobilní telefon nevlastní.

Mrtvého Jaroslava P. prý znal spoustu let.

„Bylo mu kolem pětapadesáti. Pocházel snad někde od Kostelce nad Hanou. Často jsme spolu v domku tady u nádraží přespávali," řekl Jaroslav Kramný s pohledem upřeným na zchátralý domek.

Tedy pokud se dá daný objekt domkem opravdu nazývat. Dírami v místech, kde by měla být okna, je možné vidět tuny odpadků, nějakou tu matraci a dokonce i plyšáka. „Ano právě tady opravdu přespáváme," doplnil Jaroslav Kramný.

"Zahoření odpadu"

Policie se k události vyjádřila zatím velmi stručně vzhledem ke stále probíhajícímu vyšetřování a s ohledem na pozůstalé.

„Hořící tělo muže bylo nalezeno svědkem. Provedeným šetřením se policistům podařila zjistit totožnost muže. Ve věci byla nařízena soudní pitva," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Vlastní nalezení mrtvého těla dále potvrdili hasiči.

„Během nočních hodin jsme vyjeli k zahoření odpadu u jednoho z objektů v Prostějově. Hasiči během hasebních prací nalezli ostatky lidského těla postiženého požárem," řekl k události z pohledu hasičů a záchranářů mluvčí Zdeněk Hošák.