„Používáme čerstvá i sušená vejce, která k nám vozí z Velkých Pavlovic na Brněnsku. Nikdy s nimi nebyl žádný problém, vždyť to by byli sami proti sobě, kdyby si na takovéto věci nedávali pozor," míní Jan Hrabal, majitel němčické pekárny Mops.

Podobně nakupuje pro svou pekárnu Marcela Makovcová.

„Sušená vejce bereme také od českého výrobce. Čerstvá pak máme na prodejnách z Troubek, odkud také vozíme i těstoviny. Do těch se používají vejce právě z místní drůbežárny. Takže víme, odkud všechno pochází a že by to mělo být kvalitní. A taky je to nedaleko," prohlásila Marcela Makovcová, majitelka pekařství MaM.

V pořádku je i "vaječňák"

Ani prostějovský vaječný likér nemá podle zástupců firmy Granette & Starorežná s polskými sušenými vejci nic společného.

„Tyto produkty vyrábíme jako jediný český výrobce výhradně z čerstvých vysoce pasterovaných vajec," uvedl mluvčí likérky Petr Maxa. Podotkl, že likéry, při jejichž výrobě se používá sušených vajec je možné poznat podle mírně krupičkovité konzistence.

Mladá hospodyňka: Radši nakupuju u místních

Pro místní potraviny se rozhoduje stále více lidí, zejména mladých.

„Přece jen raději nakupuji zeleninu u místního zahradníka a pečivo u pekaře. Když mám možnost volím i řeznictví, kde mají vlastní porážku. Pokud bych koupila něco špatného, alespoň vím, kam si jít stěžovat," říká Jana Hadrabová, která je nyní na mateřské dovolené. I když s penězi vychází jen tak tak, nevadí jí, že jsou místní potraviny obvykle dražší než levný dovoz.

„Zase jsou obvykle kvalitnější, a chuťově výraznější, takže do vaření jich není potřeba tolik. Nakonec tak často vyjdou levněji než v supermarketu, kde třeba v salámu tvoří většinu váhy voda," míní mladá hospodyně.

Salmonela uvnitř čerstvého vejce? Stěží

Vejce kupuje ale zásadně čerstvá. V těch by totiž salmonela být neměla.

„Za třicet let praxe si nepamatuji, že bychom někdy našli salmonelu uvnitř čerstvého vejce. Může samozřejmě být na skořápce. A když pak kuchařka vyškrábne ze skořápky zbytek bílku snadno se bakterie dostanou do jídla," upozornila laborantka Jarmila Víchová.