Od ledu se přemístil na pláže a živí se jako barman. "Od dětství jsem hrál závodně hokej. Ve dvaceti letech jsem hokejovou kariéru ukončil a vydal se do světa za dobrodružstvím. Našel jsem si práci v baru na pláži v Anglii a začal hodně cestovat. Vždycky jsem chtěl zkusit surfování a to se mi na ostrovech poštěstilo. Hned po prvních jízdách jsem měl jasno, že už se vln a oceánu nevzdám," popisuje své surfařské začátky Robert Vysloužil s tím, že surfing je životní styl.

"Poznal jsem spoustu nových a báječných přátel. Úplně odlišnou kulturu a nespočetné množství krásných míst," dodává novopečený reprezentant.

U moře našel druhou rodinu

"Jelikož se domů do Prostějova dostanu párkrát do roka, beru kamarády surfaře jako svou druhou rodinu. Bydlím v anglickém městečku Newquay, kde jsem surfoval tři roky. Atlantický oceán a severní pobřeží Cornwallu, které omývají studené vlny jsou pro začínající surfaře ideální. Pak je na závodech, které se odehrávají v teplých vodách všechno jednodušší," přiblížil svou druhou domovinu osmadvacetiletý mladík z Hané.

První závody ho nakoply k usilovnějšímu tréninku

"Poprvé jsem zkusil závodit v roce 2019 ve Francii. Jednalo se o český závod a neměl jsem žádný konkrétní cíl. Jen jsem měl jasno, že se chci zlepšovat. Loni jsem skončil v československém poháru na Bali čtvrtý a umístění těsně pod stupni vítězů bylo hnacím motorem do další práce," ohlíží se k závodním začátkům Vysloužil.

Životní úspěch se zrodil v Portugalsku

"Skončil jsem druhý, což znamená automatickou nominaci do českého reprezentačního týmu. Je to pro mě něco neuvěřitelného, mám pocit jako bych snil a nerad bych se z toho probudil," neskrývá obrovskou radost a hrdost mladý surfař, který se společně s vítězným Jakubem Michnou může v klidu připravovat na Isa Games příští rok v Salvadoru.

close Prostějovský rodák Robert Vysloužil se dostal do reprezentace a pojede prestižní týmové závody světa Isa Games.Foto: archiv Roberta Vysloužila info Zdroj: Deník/VLP Externista zoom_in Prostějovský rodák Robert Vysloužil se dostal do reprezentace a pojede prestižní týmové závody světa Isa Games.Foto: archiv Roberta Vysloužila

"Reprezentační tým tvoří čtyři muži a stejný počet žen. Ve hře jsou tak ještě dvě volná místa v obou kategoriích. Z žen už mají jistotu Anna Rutová a Paula Kuta," říká Vysloužil a uzavírá: "Velký dík patří Matyáši Menšíkovi za jeho přístup k českému surfingu. Stejně tak Bali Cliff Surf Clubu v čele s Peťou Novotným a hlavně mé skvělé rodině, která mě vždycky podporovala ze všech nejvíc. Samozřejmě i všem kamarádům, kteří mi fandí."