Kromě koncertů v kulturním domě si mohli posluchači vychutnat také vystoupení v klášterním kostele, užít si poslechové pořady v Městské knihovně nebo zajít do kina Oko.

Čtvrteční večer nabídl koncert saxofonisty a zpěváka Jimmyho Carpentera a posluchači si užili také skvělou show hudebníků, kteří se zúčastnili letošního ročníku Chicago Blues Festivalu. Ozdobou se stala čtyřiašedesátiletá bluesová a soulová pěvecká hvězda ze Seattlu Anita White, známá jako Lady A.

Koncert Bernarda Allisona:

Zdroj: Petra Poláková - Uvírová

V pátek večer to na pódiu rozbalil bluesrockový kytarista Bernard Allison, který působil v doprovodné kapele legendární zpěvačky Koko Taylor. O nezapomenutelný zážitek a skvělou tečku večera se postaral kytarista a zpěvák Garrett Dutton, v hudebním světě známý jako G. Love, jenž vystoupil v Šumperku po dvaceti sedmi letech od prvního tuzemského koncertu.

Kytaristu, zpěváka a hráče na foukací harmoniku, jemuž se podařilo propojit staré blues s hiphopovými a funkovými prvky, doprovodili na pódiu kontrabasista Jim Prescott a bubeník Jeffrey Clemens.

Že má blues své kvalitní zástupce i na české hudební scéně, potvrdily koncerty na Jam Stage ve stanu, kde se vystřídaly osobnosti jako Michal Prokop se svým triem nebo Jakub Noha s Petrem Bublákem. Lidé si užili také belgickou kapelu Boogie Beasts.

Michal Prokop se svým triem:

Zdroj: Petra Poláková - Uvírová

„Letos poprvé máme dvě plnohodnotné scény. Jedna je ve velkém sále Domu kultury, druhá ve stanu v Pavlínině dvoře. Na obou hrají skvělé kapely a pokládáme to za cestu do budoucna. Běžně jsme byli vyprodaní už v září, ale teď až týden před festivalem, protože jsme díky stanu lehce navýšili kapacitu,“ popsal ředitel festivalu Vladimír Rybička.

„Snažíme se, aby byl program vyvážený a naší ambicí je, abychom do Šumperka přitáhli i mladší publikum. Letos by toto kritérium mohl naplnit G. Love, protože jsou v jeho muzice prvky funky. Máme také beznadějně naplněnou druhou scénu, kde hraje Michal Prokop. Vrcholem letošního festivalu je v sobotu večer legendární Robert Finley, který byl na našem seznamu dvanáct let. Díky tomu, že se dobré jméno festivalu šíří, podařilo se nám ho sem po těch dvanácti letech dostat,“ uzavřel Rybička.