Na pátek si pořadatelé připravili seznamovací večer. V sobotu dopoledne je tu možnost od 10 hodin (přejímka psů od 9 hodin) závodit v coursingu o pohár Athény, odpoledne buldočí Vánoce.

„Bude stromeček, v případě zájmu bude zajištěn bramborový salát s řízkem. Toto si bude každý účastník hradit sám. Kdo má zájem, doveze mikrodárečky," uvedl pořadatel Ladislav Fiala.

Večer na oficiální účastníky setkání čeká posezení u muziky. Hrát a zpívat tu bude Marek Soldán. V neděli je na programu vycházka k meteorologické stanici Skalky.

„Program bude volný, takže jak si to každý udělá, tak to bude mít a je na každém, čeho se bude chtít účastnit," řekl Ladislav Fiala s tím, že každý účastník je na akci na vlastní nebezpečí a riziko a každý účastník odpovídá sám za sebe a za svoje děti, majitelé psů za své psy, pořadatel nenese žádnou zodpovědnost za škody a úrazy způsobené účastníky a jeho psy.

Startovné psa v závodu je 230 korun, druhý pes a více psů stejného majitele startují za 180 korun.

Startovné poslané předem s přihláškou je za 190 korun. V případě závodění je také nutný očkovací průkaz psa.

Více informací a přihlášky závodu najdete na internetových stránkách akce.

Povinná výbava psa v závodu

rozlišovací bílá, červená a modrá dečka (popř. budou k zapůjčení)
náhubek umožňující psu volně dýchat (povinnost mít při coursingu nasazen náhubek se nevztahuje pouze pro francouzské buldočky, pražské krysaříky, čivavy a king kavalier charles.
obojky, postroje či jiné zadržovací prostředky jsou při běhu zakázány!!!

Bezpečnostní opatření

Do areálu nebudou vpuštěni psi s viditelným zraněním, háravé feny a psi s kupírovanýma ušima. Za psy ručí jejich majitelé, volné pobíhání psů je přísně zakázáno!