Na uveřejněných snímcích jsou vidět slečny v plavkách, jak drhnou červenou Kia saponátem, nebo slečny v džínách a tričkách, jak na auto lijí vodu z kbelíků.

„V červnu jsme pořádali Poslední zvonění. Po něm za mnou přišly holky, že by chtěli ještě udělat nějaké fotky umývání auta. Tak jsem jim ho dal k dispozici a víc se o ně nestaral,“ tvrdí Kovář. Ředitel totiž podle svých slov věděl, o co jde, a své žáky znal.

„Byla to taková třída, jaká se málokdy urodí, byla velice aktivní a držela při sobě jako kolektiv. Vyzdobili například školní chodby, vydávali časopis a měli spoustu dalších aktivit. A tyhle fotky dělala jedna z nich, dívka s uměleckými sklony. Holky si je pak daly na své profily na Facebooku. A to já ovlivnit nemůžu. Na webu školy nevisely nikdy,“ popřel ředitel informace z tisku.

Přijďte 'na skleničku'

Výroky na facebooku, kde zval na diskotéky a upozorňoval na levné pití na hudebních akcích, nepopírá.

„Já jsem dýdžej a spolupracuji s různými kluby. Na jejich profilech jsem opravdu takhle zval. Ale já pouštím muziku a je věcí pořadatele, koho pustí dovnitř a komu nalije,“ říká Kovář, kterého návštěvníci klubů znají pod jménem DJ Choruno.

Osobní útok?

Za událostmi vidí osobní útok. „O víkendu jsem se nepohodl s manželkou ohledně péče o dítě, v úterý jsme měli rozvodové stání a ve středu mě kontaktovala média,“ vylíčil sled událostí Kovář.

„S nikým jsem o této záležitosti nemluvila. Už více než rok spolu nežijeme. Jen ve středu večer mi volala manželova podřízená, že se něco takového řeší,“ reagovala ve čtvrtek manželka kantora Renata Kovářová s tím, že aktivity svého muže komentovat nebude.

Starosta nevidí v kauze problém

Starosta Ptení Jaroslav Porteš, jako zástupce zřizovatele místní školy, nevidí v kauze žádný problém.

„Hodnotíme pana Kováře podle práce ve škole a ta šla za jeho vedení ohromně nahoru,“ tvrdí starosta. „Škola nám dělala skoro půldenní program k výročí obce, pořádá vlastní akce, do nichž dokáže vtáhnout občany,“ podotýká starosta.

Slova uznání měli pro ředitele i rodiče dětí, jichž se celá záležitost týká. No novin ale přímo hovořit nechtěli. (pam)