Zastupitelé tento bod do programu svého pondělního zasedání nevměstnali, a tak lidé z obce dál čekají, jestli jim kraj peníze přiklepne. Dvě stě osmdesát obyvatel vesničky má ve svých studnách málo vody, ta je navíc nekvalitní.

„Měli bychom od krajského úřadu dostat tři sta osmdesát tisíc na vybudování obecní studny, která by u nás pomohla vyřešit dodávky pitné vody,“ uvedl Pavel Kožnárek, jeden ze zastupitelů Prostějoviček. „Musíme provést finančně náročný vrt, z prostředků obce si jej ale nemůžeme dovolit,“ poznamenala starostka obce Zdeňka Růžičková.

Jak podotkla, teprve potom se mohou rozběhnout projekční práce, následovat by mělo stavební povolení. Na jeho základě může obec žádat o další dotační tituly, které by měly zajistit výstavbu vodovodu. Ani starostka zatím netuší, kdy se tak stane. Problémy podle jejích slov mohou nastat i s majiteli pozemků. „Budeme se muset domluvit se všemi majiteli zdejších pozemků, přes které vodovod povede,“ poznamenala Růžičková.

Zastupitele malé obce nepatrně tlačí čas. „Dotace od Evropské unie můžeme čerpat od letoška až do roku 2013,“ uvedla starostka s tím, že krajští zastupitelé se k možné dotaci vyjádří zřejmě ještě v září nebo během října.